• Autor: Boban Filipović

• 08. april 2017.

• 20:02

Iako su bili u veoma nezgodnoj poziciji, fudbaleri Zenita su uspeli da ostanu neporaženi na svom terenu protiv Anžija u 22. kolu ruske Premijer lige.

Iako je na papiru bila izraziti favorit protiv Anžija, četa Mirčee Lučeskua je osvojila samo bod.

Gosti iz Mahačkale su poveli posle davdeset minuta igre golom Jakovljeva i sa minumalnom prednošću otišli na veliki odmor.

Samo što je počelo drugo poluvreme Zenit je ostao sa desetoricom, jer je Belgijanac Lomberts dobio crveni karton i ostavio drugove na cedilu.

Ipak, iako brojčano inferiorniji, domaći su uspeli da izjednače preko Kokorina dvadesetak minuta pre kraja utakmice.

Meč je završen rezultatom 1:1, a kapiten reprezentacije Srbije Branislav Ivanović je proveo svih 90 minuta na terenu na poziciji štopera. Zanimljivo, Zenit još nije osetio gorčinu poraza u ruskom šampionatu kada je Bane igrao.

Zenit je ostao na drugom mestu na tabeli, ali će skliznuti jedan stepenik niže ukoliko moskovski CSKA sutra pobedi na neugodnom gostovanju u Krasnodaru.