Konačno je odigran veliki derbi Premijer lige BiH.

Ekipa Željezničara je juče na "Grbavici" trebalo da ugosti Sarajevo, ali je meč odložen za danas jer nije postojalo dovoljno uslova da se odigra meč.

Sneg je padao, a organizatori nisu uspeli da obeleže teren na vreme, čak su i lopte farbali na licu mesta što je izazvalo burnu reakciju javnosti, ali i podsmeh.

Danas, druga priča.

Željo je uspeo da slavi sa 2:1, bili su bolji u današnjem meču i zasluženo su slavili.

Ubiparip je imao jednu šansu u 14. minutu, a 8 minuta kasnije upošljava Zakarića koji vara golmana gostiju Pavlovića za 1:0.

Velkovski je na drugoj strani promašio neverovatnu šansu, da bi Zec mogao da donese još veću prednost domaćima, ali do kraja poluvremena nije bilo više golova.

U nastavku je domaćin dominirao, nekoliko dobrih prilika su propuštali Zec, Ubiparip i Zakarić, a onda u 77. minutu je prednost udvostručena, strelac je bio Ramović nakon asistencije Zakarića.

Na samom kraju Sarajevo uspeva da smanji rezultat, ali je, ispostaviće se, bio samo utešni gol za goste u ovom meču. Rahmanović je bio strelac u 85. minutu utakmice.