18:09

Ovo što je danas protiv Velsa uradila ova generacija engleskih reprezemtativaca, nije nijedna pre nje.

Beta/Kirsty Wigglesworth

O čemu se radi?

Englezi su pobedili prvi put u svojoj istoriji na velikim takmičenjima u situaciji kada su gubili na poluvremenu.

To se desilo prvi put nakon 91 utakmice - 62 na Mondijalima i 29 na Evropskim prvenstvima.

Garet Bejl je u finišu prvog poluvremena doveo Vels u vođstvo golom iz slobodnog udarca sa oko 30 metara i 'Zmajevi' su imali minimalnu prednost kada se otišlo na veliki odmor.

Ipak, na poluvremenu je selektor 'Gordog Albiona' Roj Hodžson uveo u igru Vardija i Staridža umesto Kejna i Sterlinga i upravo su njih dvojica režirali prekokret za pobedu.

Džejmi Vardi je poravnao rezultat nakon desetak minuta igre u nastavku, a Danijel Staridž pogodio za konačnih 2:1 u sudisjkoj nadoknadi.