utorak 19.09.2017.
22:02

Valensija kao u najboljim danima.

EPA/PEPE TORRES

Fudbaleri Valensije deklasirali su ekipu Malage rezultatom 5:0 (1:0) u prvom meču petog kola Lige Primere.

Heroj u pobedi "slepih miševa" bio je trosutruki strelac Simone Zaza koji je prethodno u prvom poluvremenu propustio stopostotnu šansu.

Mrežu Andalužana načeo je Santi Mina u 17. minutu kada je glavom pogodio suprotan ugao za 1:0.

U drugom poluvremenu na scenu je stupio Zaza, koji je pogodio u 55. minutu posle asistencije Solera, da bi pet minuta kasnije iskoristio dodavanje Montoje za nedostižnih 3:0.

U 63. minutu Zaza je postigao het-trik, u razmaku od osam minuta, pa je zasluženo iz igre izašao već u 67. i zaradio ovacije na Mestalji.

Konačnih 5:0 postavio je Rodrigeo u 87. minutu.

Inače, naš Nemanja Maksimović je u igru ušao u 73. minutu umesto Danija Pareha, što su bili njegovi prvi minuti još od prvog kola kada je na Mestalji gostovao Las Palmas, i tada je ušao tek u nadoknadi.

U gostujućem timu, Zdravko Kuzmanović je odigrao svih 90 minuta.

Malaga je ostala na začelju tabele bez ijednog boda, kao što ima skor i Alaves.