• 07. avgust 2016.

• 16:00

Simone Zaza je ukrao slavu Endiju Kerolu danas na Olimpijskom stadionu u glavnom gradu Ujedinjenog kraljevstva.

Juve je stekao dva gola prednosti u intervalu od 18. do 20. minuta.

Prvo je Mandžukić spustio loptu glavom Dibali kao na tacni, potom se Argentinac Hrvatu ekspresno odužio asistencijom i za tili čas na semaforu je pisalo 0:2.

Desetak minuta pre odlaska na odmor Endi Kerol iz "popravnog" vraća 'Ćekićare' u život, a početkom drugog poluvremena robusni centarfor u svom stilu, svojim drugim golom na utakmici donosi poravnanje.

U nastavku su "elegantno popunjeni" Gonzalo Iguain i Marko Pjaca debitovali za 'Bjankonere', oni nisu uspeli da postignu prvenac na svom prvom meču u novom klubu, pa se za pobedu Juventusa pobrinuo "džoker" Simone Zaza pet minuta pre kraja meča, petnaestak minuta pošto je ušao sa klupe.

U samom finišu promene rezultata nije bilo, ostalo je 2:3, a u prilogu pogledajte svih pet golova sa Olimpijskog Stadiona u Londonu.