17:30

Bundesliga za ovu sezonu je završena, Bajern je šampion što se znalo i ranije, a ispali su Ingolštat i Darmštat. Evo i ko će u LŠ, ko u LE, a ko u baraž za ostanak u Bundesligi.

EPA/DANIEL REINHARDT

Regularni deo Bundeslige je završen, ostaje samo još da se odigraju baraž mečevi za poslednjeg učesnika sledeće sezone.

Bajern je šampion, potvrdili su to i danas pobedom protiv Frajburga, bilo je 4:1, a strelci su bili Arjen Roben u 4. minutu i Arturo Vidal u 73. minutu za Bajern, odnosno u 76. minutu Petersen za Frajburg. Riberi je postigao gol za 3:1, a poslednji gol u Bundesligi ove sezone postigao je Džošua Kimih.

U meču koji je mnogo toga odlučivao, Dortmund i Verder su odigrali neverovatnu utakmicu, a na kraju je bilo 4:3.

Junuzović je doveo goste u prednost u 7. minutu, Rojs i Obamejang su preokrenuli do kraja prvog dela igre, a novi preokret je viđen u drugom delu kada su Bartels i Kruze doveli goste u prednost od 2:3.

Ipak, Marko Rojs iz penala donosi Borusiji iz Dortmunda plasman u Ligu šampiona, a pobedu im osigurava Obamejang iz penala, takođe.

Keln je savladao Majnc, bilo je 2:0 na kraju, strelci su bili Hektor i Osako. Ovom pobedom Keln je došao do direktnog plasmana u Ligu Evrope, a Herta će morati da igra kvalifikacije zbog slabijeg međusobnog skora od Kelna.

Ajntraht iz Frankfurta je na svom terenu odigrao nerešeno protiv Lajpciga 2:2. Gosti su došli do golova u 25. minutu preko Zabicera i 56. minutu preko Poulsena, da bi Valjeho smanjio rezultat. Izjednačenje donosi Blum u 90. minutu.

Najuzbudljivije je bilo u meču Hamburga i Volfsburga. Utakmica je direktno odlučivala o ekipi koja će u baraž, Hamburgu je bila potrebna pobeda, a do nje su došli u 88. minutu.

Prvo je Nohe doveo goste u prednost u 23. minutu, izjednačio je reprezentativac Srbije Filip Kostić, a naš reprezentativac je asistirao Valdšmitu za pobedu u 88. minutu meča.

Ovom pobedom Hamburg je došao do opstanka u ligi, u baraž će Volfsburg.

Čestitke Filipu Kostiću, njegov gol pogledajte OVDE.

Pobednički gol Hamburga pogledajte u nastavku. Fantastična asistencija Filipa Kostića.

Leverkuzen je savladao Hertu sa 2:6 u gostima, Čičarito je doneo prednost Leverkuzenu, Haverc je u 31. i 45. doveo goste do 3:0, a Kisling sredinom drugog dela igre i do 4:0.

Vajser smanjuje na 1:4, Aranguiz je bio strelac iz penala za 1:5, a za 2:5 strelac je bio Alađi. Konačnih 2:6 u 90. minutu postavlja Pohjanpalo.

Hofenhajm i Augsburg su odigrali bez golova, Ingolštat i Šalke su odigrali 1:1, a Menhengladbah i Darmštat 2:2.

Hamburg - Volfsburg 2:1

Dakle, Bajern je prvak, u Ligu šampiona direktno idu Lajpcig i Dortmund, u kvalifikacije će Hofenhajm. Herta ide u kvalifikacije za LE, dikretno u grupnu fazu će Keln. Volfsburg će igrati baraž, ispadaju Ingolštat i Darmštat.