Završena Bundesliga blamažom Dortmunda, Verder se čupa, evo i ko će u LŠ! Kramarić junak kola!

17:26

Bajern je šampion što se znalo i ranije, Verder je nekako uspeo da se isčupa.

EPA-EFE/FILIP SINGER

Gotova je Bundesliga za ovu sezonu.

Bajern je šampion, danas su samo to potvrdili pobedom protiv Volfsburga u gostima rezultatom 0:4.

Koman, Kuizans, Levandovski i Miler su bili strelci na ovom meču.

U poslednjem kolu veliku blamažu je doživela Borusija iz Dortmunda koja je poražena na svom terenu od Hofenhajma, a sva četiri gola je postigao Andrej Kramarić. On je prvi igrač Hofenhajma u istoriji koji je uspeo da postigne četiri gola u Bundesligi, a pored toga je prvi igrač koji je Dortmundu dao četiri gola još od Rudija Felera koji je to učinio sa Verderom 1984. godine.

Pored Bajerna i Borusije, u Ligu šampiona će Borusija iz Menhengladbaha i Lajpcig.

Gladbah je slavio u meču protiv Herte koja i nije imala rezultatski imperativ osim da završi na što boljem mestu u BL.

Bilo je 2:1, Hofman i Embolo su bili strelci za domaće, Ibišević za goste. Grujić igrao poluvreme.

Lajpcig je gostovao Augsburgu, bio im je potreban bod za LŠ, a osvojili su sva tri. Timo Verner je junak sa dva gola, doveo je svoj tim u prednost u 28. minutu, da bi Vargas izjednačio, a onda je Verner u 81. minutu postigao gol za pobedu na majstorski način. Čelsi je dobio strašno pojačanje.

Leverkuzen je odradio svoje, savladao je Majnc sa 1:0, a gol je postigao Foland. Ipak, nedovoljno za Ligu šampiona, zbog pobede Lajpciga danas. Igraće u Ligi Evrope naredne sezone.

U borbi za opstanak Verder je rasturio Keln sa 6:1, a bio im je potreban i poraz Fortune.

Osako (2), Rašica, Fulkrug, Klasen i Sardžent su bili strelci za domaćina, Dreksler za goste. Veljković odigrao svih 90 minuta.

Fortuna je razočarala svoje navijače, pošto su poraženi večeras od Union Berlina u gostima sa 3:0, pa tako nisu uspeli da se spasu ispadanja. Verder ih je pretekao i igraće baraž, Fortuna, pored odavno otpisanog Paderborna, ispadanju.

Uja, Gentner i Abdulahi su bili strelci na ovom meču.

U ostalim mečevima Frajburg je rasturio Šalke sa 4:0 (Valdšmit (2), Šmid i Holer), a Ajntraht je sa Kostićem od starta bio bolji od Paderborna sa 3:2.

Augsburg - Lajpcig 1:2
Leveruzen - Majnc 1:0
Gladbah - Herta 2:1
Dortmund - Hofenhajm 0:4
Ajntraht - Paderborn 3:2
Frajburg - Šalke 4:0
Union Berlin - Fortuna 3:0
Verder - Keln 6:1