Zanimljivo u Valjadolidu, Đukiću bod

• 29. oktobar 2012.

• 23:26

Sadržajan meč odigran je večeras na ''Hose Zorilji'' u Valjadolidu, gde je domaći tim na kraju podelio bodove sa Sosijedadom.

Posle dosta uzbuđenja, Valjadolid i Sosijedad su večeras uzeli po bod u poslednjoj utakmici devetog kola španske Primere.

Meč je završen rezultatom 2:2, gosti su dva puta vodili i možda nešto više mogu da žale za celim plenom.

Grizman je u 37. minutu doveo prvi put Sosijedad u vođstvo, ali je samo šest minuta kasnije odličnim udarcem sa oko 25 metara izjednačio Ebert.

Početak drugog poluvremena pripada gostima, koji imaju inicijativu, a koji minut posle pogođene prečke, Grizman u 57. minutu donosi novu prednost Sosijedadu. Još jedan ''projektil'' sa preko 20 metara i golman domaćih je bio nemoćan - 1:2.

Ipak, Đukićev tim u 75. minutu uspeva da i drugi put izjednači, a ovog puta strelac je bio Oskar.

Sam finiš doneo je još uzbuđenja. najpre su domaći tražili penal zbog igranja rukom jednog od fudbalera gostiju, da bi u poslednjim trenucima Hose Anhel sa pola terena umalo iznenadio golmana domaćih Ernandeza. Ovaj je krajnjim naporom uspeo da izbije loptu u korner i tako sačuva bod Valjadolidu u čijim je redovima Antonio Rukavina ponovo odigrao ceo meč.