• 10. novembar 2019.

• 22:39

''Stara dama'' osvojila očekivana tri boda, iako je Milan dugo odolevao.

Fudbalski vikend u Italiji začinio je večerašnji derbi 12. kola Serije A između Juventusa i Milana u Torinu.

Aktuelni šampion je slavio sa 1:0 i vratio se na čelo tabele, sa bodom više od Intera, dok ''Rosoneri'' nastavljaju da tonu - ovo im je sedmi poraz u prvih 12 kola...

Iako se spekulisalo da bi Kristijano Ronaldo mogao da večeras bude na klupi za rezerve, to se nije dogodilo, ali je Portugalac zamenjen početkom drugog poluvremena, u 55. minutu, kada je ušao momak koji je kasnije rešio meč u korist Juventusa - Paulo Dibala.

Dibala je gol odluke postigao u 77. minutu, posle lepe akcije Juventusa kroz sredinu i asistencije Iguaina, ali i majstorske varke Dibale kako bi izborio prostor za udarac. Na kraju, Dibala šalje loptu u donji desni ugao Donaruminog gola - 1:0.

Juventus je od početka pokušavao da izvrši pritisak, ali su tokom prvog poluvremena izostajale velike prilike, dok je na drugoj strani Milan uspevao da pripreti u par navrata preko Pjonteka, kao i Tea Ernandeza.

Sve u svemu nije bilo previše uzbuđenja u prvih 45 minuta, a u nastavku Juventus je postajap sve konkretniji kako je meč odmicao. Pretii su Matuidi u dva navrata, pa Iguain u 56. minutu, a bolju igru Juventusa je krunisao Dibala pomenutim pogotkom u 77. minutu.

U finišu ''Rosoneri'' nisu uspeli da ozbiljnije ugroze minimalnu prednost rivala Juventus je zadržao vođstvo i osvojio nova tri boda, a Iguain je na ulasku u nadoknadu vremena propustio još jednu veliku priliku, kada je loptu iz veoma izgledne pozicije poslao preko gola.

U poslednjim sekundama meča, Dibala je mogao da dodatno ulepša veče i sebi i navijačima Juventusa - odličan solo-prodor, izgradio je sebi šansu, ali njegov šut je uspeo da zaustavi Donaruma.

Juventusu je ovo deseta pobeda u 12 kola, i dalje je jedini bez poraza od početka sezone.