Zaha spasio Junajted novog poraza

• Autor: Miloš Marković

• 26. jul 2013.

• 14:07

Turneja po Aziji ne ide po planu za Dejvida Mojesa, koji nakon četiri utakmice ima skor od dva poraza i po jednom pobedom i remijem.

Mančester Junajted je odigrao i svoj četvrti meč na turneji na Dalekom istoku.

Protivnik engleskog tima bila je ekipa Osake, Japanci su propisno namučili šampiona Premijer Lige, koji je ipak izbegao i treći poraz zahvaljujući Vilfredu Zahi i njegovom pogotku u 90. minutu.

Mančester Junajted je još jednom igrao ispod proseka, bez ideje u napadu i bez preciznosti u završnici.

U centru pažnje japanske publike još jednom je bio Šinđi Kagava, koji je imao i jednu dobru priliku u prvom poluvremenu, kada se obrukao sa pet metara šutiravši visoko preko gola.

Prvo poluvreme je inače završeno rezultatom 1:0 za domaći tim, a strelac je bio Sugimoto u 34. minutu.

Kao i do sada, Junajted je tek po primljenom pogotku zaigrao donekle ozbiljnije, upravo je Kagava bio zaslužan za izjednačenje koje stiglo u 54. minutu.

Ipak, Japanac je ovim pogotkom samo ispravio propušteno, obbzirom da je u prvom delu igre propustio priliku da svom timu donese pogodak iz kaznenog udarca. Šutirao je Kagava po sredini gola, golman Osake je lako sačuvao svoju mrežu.

Domaći tim nije se pokolebao izjednačenjem, nastavio je da igra svoju igru i u 63. minutu stigao do nove prednosti.

Slabo postavljena odbrana engleskog šampiona, a pre svega brazilca Andersona koji je zakasnio da zaustavi svog čoveka omogućila je Minaminu da uputi šut sa nekih 20 metara iskosa sa leve strane i postigne zaistaefektan gol za 2:1.

Senzaciju i novi poraz Mojesova ekipe izbegao je Vilfred Zaha u 90. minutu, za konačnih 2:2.