Zaboravljeni Destro pogurao Rimljane!

• Autor: Boris Jovanović

• 08. decembar 2013.

• 14:26

Roma dobila Fiorentinu i ostala na -3 u odnosu na Juventus. Matine termin doneo dobar fudbal, posle četiri remija "Vučica" se vratila na pobedničku stazu.

Prva je pripretila Fiorentina preko Vargasa, asistirao je Tomović, De Sanktis je spasao "Vučicu".

"Olimpiko" se radovao već u 6. minutu, odlična akcija Žervinja, lopta je stigla preko Florencija do Maikona, Brazilas ne prašta zemljaku Netu, 1:0 za Rimljane.

Golman Fiorentine je imao par intervencija i održao tim u igri, ali kako je poluvreme odmicalo, problemi domaćih su bili sve veći.

Drugi put Vargas nije oprostio, ponovo Tomović odličan u ofanzivi, prevario je Strotmana, kao rukom poslužio Peruanca, posle pola sata, kreće se ispočetka, 1:1.

Do odmora, pripretili su ponovo gosti preko Kvadrada, a u drugom poluvremenu rasplamsala se velika borba, Montela nije došao da se brani protiv bivšeg kluba. Uzbuđenja na obe strane, mogao je Ljajić u jednoj situaciji bolje da reaguje, a meč je rešio Matija Destro.

Zaboravljeni napadač koji je pre dve sezone stigao iz Sijene je dobio šansu u nastavku, još jednom je neuhvatljivi Žervinjo umakao čuvarima, Destru nije bilo teško da matira Neta za konačnih 2:1.

Do kraja je Pjanić dobio drugi žuti, Roma je završila sa desetoricom, ali sačuvala i dragocenu pobedu posle četiri remija u nizu. Učvrstili su se na drugom mestu, sada imaju 37 bodova, tri manje od Juventusa, ali i pet više od trećeplasiranog Napolija.