Za infarkt! Mesi iz penala u poslednjoj sekundi doneo Barsi pobedu!

• Autor: Milovan Longinov

• 22. oktobar 2016.

• 18:08

Kakav meč na Mestalji!

Fudbaleri Barselone zabeležili su veliku pobedu u gostimanad Valensijom rezultatom 3:2 (0:1). Pobedu je doneo Mesi u poslednjoj sekundi sa bele tačke, Valensija je imala prednost od 2:1, ali su Katalonci uspeli da preokrenu.

Katalonci posle devet odigranih kola ima 19 bodova, jedan više od Ateltika i Reala koji svoje mečeve igraju u nedelju.

Sve golove sa ove utakmice pogledajte OVDE.

Meč je loše počeo za Barsu pošto je već u osmom minutu teren morao da napusti kapiten Andres Inijesta zbog povrede kolena i prema prvim prognozama, on će morati na višemesečnu pauzu.

Naime, španski mediji javljaju da su u putanju lateralni ligamenti kolena, nije najgora vest, odnosno prednji ukršteni, međutim, kapiten Barse će svakako morati na dužu pauzu.

Ipak, Barselona je povela golom Mesija u 22. minutu kada je sa ivice šesnaesterca šutirao po zemlji u prvi ugao. Domaći su se žalili tražeći ofsajd poziciju Luisa Suareza koji je zaklonio golmana Dijega Alveša, ali je gol ipak priznat.

Barsa je imala još nekoliko dobrih prilika preko Mesija, Nejmara i Suareza, ali je Dijego Alveš sačuvao svoj gol. Na drugoj strani, Valensija je bila opasna, ali su u prvom poluvremenu izostale prave šanse.

Ipak, Ćezare Prandeli je na poluvremenu napravio ključnu promenu koja je donela potpuni preokret. Munir El Hadadi je zamenio Martina Montoju i domaći su krenuli u potpunu ofanzivu.

To je naravno ostavilo ogroman prostor Kataloncima, Ivan Rakitić je imao veliku šansu, promašio je prazan gol, pošto je sa nekoliko metara pogodio samo stativu.

Kazna je ubrzo usledila, posle akcije na desnoj strani, Munir je sa 15 metara zategao loptu u prvi ugao, ali nije slavio gol protiv donedavnih saigrača.

Samo četiri minuta kasnije, odbrana Barse je ponovo očajno stajala, Nani je proigrao Rodriga koji je usamljen u šesnaestercu savladao Ter Štegena za 2:1.

Katalonci su uspeli brzo da se vrate u meč, pošto je Luis Suarez već posle šest minuta izjednačio na 2:2.

Posle kornera sa desne strane, Dijego Alveš je odbranio prvi pokušaj gostiju, ali je na odbijenu loptu naleteo Lis Suarez i zategao u mrežu.

U poslednjem minutu, Luis Suarez je oboren, sudija je pokazao na belu tačku, a Mesi savladao majstora penala Dijega Alveša sa 3:2.