Vulvsi do pobede na "Sent Džejms Parku" u sudijskoj nadoknadi!

nedelja 09.12.2018.
18:58

Fudbaleri Njukasla su dočekali Vulverhempton na svom stadionu u okviru 16. kola Premijer lige.

Beta/Owen Humphreys/PA via AP

Vulverhempton Vonderersi slavili su u 16. kolu Premijer lige na gostovanju ekipi Njukasla rezultatom 1:2 (1:1).

Poveli su gosti u 17. minutu, Diogo Žota je ispratio centaršuta zemljaka Eldera Košta i matirao Dubravku za 1:0 u korist "Vukova".

U 23. minutu najpre Rondon pogađa prečku, da bi potom nakon centaršuta Venecuelanca najbolji u skoku u kaznenom prostoru gostiju bio Ajoze Perez, koji poravnava rezultat.

Nije do kraja prvog dela igre bilo izglednijih prilika, da bi nakon 10ak minuta igre u nastavku Njukasl ostao sa igračem manje.

Igrao se 57. minut, kada je Jedlin neoprezno izgubio loptu duboko na svojoj polovini, a onda je srušio Žotu u pokušaju da ga stigne, sudija mu je pokazao direktan crveni karton.

U 76. minutu sjajna šansa za Vulvse, Raul Himenez sa ivice kaznenog prostora pogađa prečku.

Samo pet minuta kasnije, nova dobra šansa za goste, tukao je Doerti, ali je Dubravka odlično intervenisao. Novi napad gostiju usledio je samo dva minuta kasnije, nova šansa za Himeneza, ali raspoloženi Dubravka odlično interveniše.

Ipak, u petom minutu sudijske nadoknade, nova šansa za Vulvse, Žota je dobro šutirao, ali je Dubravka uspeo da odbrani njegov udarac, da bi na odbitak naleteo Doerti, koji bez problema trese mrežu "Svraka" za pobedu povratnika u najviši rang.

Sjajni Vulverhempton na 10. mestu sa 22 boda, Njukasl 15. sa devet bodova manje.