• Autor: Nikola Miloradović

• 25. avgust 2018.

• 15:23

Iznenađenje na premijernom susretu trećeg kola Premijer lige.

Fudbaleri Vulverhempton Vonderersa ugostili su Mančester siti u okviru trećeg kola PL, a nakon 90 minuta igre na "Molinuu" nije bilo pobednika, meč je okončan rezultatom 1:1 (0:0).

Igrao se 15. minut kada smo videli prvu ozbiljniju priliku na utakmici, u situaciji jedan na jedan sa Patrisiom našao se vezista Sitija Gundogan, ali je portugalski čuvar mreže sjajno intervenisao.

Samo pet minuta kasnije, zatresla se mreža Mančester sitija, strelac je bio Raul Himenez, ali je sudija signalizirao ofsajd poziciju, te je gol Vulvsa poništen.

U narednih 120 sekundi, dve velike šanse za Siti, najpre je Aguero prihvatio loptu u kaznenom prostoru domaćina, raspalio je po lopti, ali je ona pogodila stativu.

Samo minut kasnije, Sterling je odlučio da oproba svoj udarac iz udaljenosti, sjajno je to izveo, ali je Patrisio još bolje intervenisao, uspeo je da zakači loptu, ona se potom odbila u prečku, a nakon okvira je otišla od gola Vulverhemptona.

U 39. minutu, nova dobra prilika za Vulvse, ponovo je Raul Himenez bio u šansi, ali je ovoga puta bio neprecizan.

Samo dva minuta kasnije, Siti ponovo u šansi da zatrese protivničku mrežu, Aguero je pokupio jedan odbitak, ali ga je poslao pravo u ruke dobro postavljenog Patrisija.

Boli Patrisio Aguero

Pred kraj prvog dela igre je pripretio i Bernardo Silva, ali je njegov udarac iz solidne pozicije izblokiran.

U nastavku utakmice, Siti je stvarao pritisak na rivala, držali su loptu na protivničkoj polovini, ali nisu uspevali ozbiljnije da priprete.

A onda, 57. minut, Košta beži odbrani "Građana", pokušava da obiđe Edersona, delimično to i uspeva, ali se Brazilac sjajno izvio i sprečio loptu da nakon udarca Portugalca odsedne u mreži.

Tom prilikom ju je golman Sitija poslao u korner, kratko su ga izveli Vulvsi, centaršut je potom uputio Mutinjo, odbrana "Građana" je ostala statična, a Vili Boli je u padu loptu zahvatio glavom i poslao je iza leđa Edersona za vođstvo "Vukova" od 1:0.

Biće polemike oko ovog pogotka, čini se da je možda Boli rukom ugurao loptu u mrežu Sitija, ali sudija Etkinson i njegovi pomoćnici to nisu primetili, gol je priznat.

Vulverhempton

Ipak, nije dugo trajala radost domaće ekipe, nekih 10ak minuta kasnije Siti je dobio slobodnjak sa desne strane, Gundogan ga je maestralno izveo, pogodio je u trepavicu Laportea, koji postiže svoj prvi gol u dresu Sitija za 1:1 na "Molinuu".

U 77. minutu, nova prilika za Gvardioline pulene, Žesus je dobro skočio nakon jednog centaršuta, ali je glavom šutirao po sredini gola, te je Patrisio još jednom uspeo da sačuva svoju mrežu.

Mogli su "Građani" da se vrate kući bez ijednog boda, da je u 88. minutu Diogo Žota bio precizniji, njegov udarac iz kaznenog prostora Sitija otišao je preko gola.

Glavni arbitar Martin Etkinson je meč produžio za pet minuta, a u poslednjem minutu Kun Aguero pogađa prečku iz slobodnog udarca.

Rezultat je ipak ostao nepromenjen, Vulvsi su pokazali da mogu da se nose sa najjačim timovima i definitivno mogu da budu zadovoljni nakon remija sa aktuelnim šampionom, koji se sa druge strane, kući vraća pognute glave.

Vulverhempton: Patrisio, Benet, Koudi, Boli, Doerti, Neveš, Mutinjo, Džoni (Vinagre), Košta (A. Traore), Žota, R. Himenez

Mančester siti: Ederson, Voker, Kompani, Laporte, Mendi, Fernandinjo, Gundogan (Sane), B. Silva (G. Žesus), D. Silva, Sterling (Marez), Aguero