"Vukovi" pojeli prošlogodišnju najtvrđu odbranu za šest minuta

ponedeljak 14.09.2020.
20:53

Iznenađenje ili ne?

Beta/AP Photo/Rui Vieira

Fudbaleri Vulverhemptona pobedili su u gostima ekipu Šefild Junajteda rezultatom 2:0 (2:0), u prvom kolu Premijer lige.

Malo ko je očekivao da će u šestom minutu na semaforu stajati 0:2, a još manje je posle bilo ko očekivao da će to i ostati konačan rezultat.

Već u trećem minutu, Podens je prošao po levom boku i pronašao Raula Himeneza, a ovaj postigao efektan pogodak pod prečku za 0:1.

Samo tri minuta kasnije, Neto je centrirao iz kornera, a štoper Sais bio najviši u skoku za 0:2.

Šefild je nešto bolje zaigrao tek u drugom poluvremenu, kada je imao nekoliko solidnih prilika, ali je Patrisio ostao nesavladan.

Na drugoj strani, oba strelca, Himenez i Sais su imali po još jednu lepu priliku, ali se golman Remsdajl istakao i uz pomoć stative sačuvao gol.

Do kraja je svoj udarac oprobao i Adama Traore sa distance, bio je za malo neprecizan.

U nadoknadi vremena, Mekbarni je tukao glavom, Patrisio je bio već savladan, ali ga je na gol liniji sačuvao njegov saigrač, koji je u pravom trenutku glavom izbio loptu.

U sledećem kolu, opet u ponedeljak, Vulvsi dočekuju Mančester Siti, a Šefild gostuje Aston Vili.