• Autor: Aleksandar Obrenović

• 22. septembar 2017.

• 22:22

Bajern je vodio sa 2:0, ali nije pobedio!

Bajern je danas bio veliki favorit protiv Volfsburga koji je na ovaj meč došao sa novim trenerom, Martinom Šmitom. Podsećali su nas čitav dan na utakmicu Roberta Levandovskog i njegovih pet golova za 9 minuta u onom čuvenom meču pre dve godine protiv Volfsburga.

Danas nije bilo tako.

Bajern je vodio sa 2:0, ali nije slavio pobedu pokazavši još jednom da nije ekipa Karla Anćelotija u najboljoj formi na početku prvenstva.

Bavarci su bili bolji u prvom poluvremenu, stvarali su šanse, Vidal i Levandovski su pokušavali, ali nisu imali uspeha, dok je na drugoj strani pokušao Arnold.

Onda je usledio 32. minut i kazneni udarac koji je sviran nad Levandovskim, i to dosta diskutabilno. Upravo je Poljak uzeo loptu, poslao loptu u mrežu za 1:0.

Do kraja poluvremena novi šok za Volfsburg, Roben je pucao sa 25 metara, lopta je nekog zakačila i promenila pravac, dovoljno da se nađe u mreži.

U nastavku zanimljiv meč, Volfsburg je imao svoje šanse, a prvu je iskoristio u 56. minutu.

Maksimilijan Arnold je izveo slobodan udarac, Ulrajh, golman koji menja Nojera ove sezone, je katastrofalno reagovao i lopta se nažla u golu.

Imao je Bajern prilika do kraja, a onda novi šok na "Alijanc areni".

Verheg je uputio sjajan centaršut sa desne strane, natrčavao je na loptu Didavi koji glavom vara golmana domaćih za konačnih 2:2 u 83. minutu!

Ovo je bio prvi put od 2008. godine da Bajern na svom terenu ne pobedi nakon vođstva od 2:0.