Vuk Rašović grabi ka Ligi Evrope, prošao i Kairat, a u Mađarskoj - 9:2!

četvrtak 23.07.2015.
19:02

Odigrane su prve današnje revanš utakmice drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Facebook, ФК Динамо Минск

Našu pažnju privukao je duel u Minsku, gde je domaći Dinamo, pod vođstvom našeg Vuka Rašovića, bivšeg trenera Partizana, uspeo da eliminiše bugarsku ekipu Černo More.

Posle 1-1 u prvoj utakmici, Rašovićev tim je danas bio dominantan i sa ubedljivih 4-0 izborio plasman u treću rundu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Na prvi gol čekalo se do 41. minuta, kada je Koritko doneo vođstvo beloruskoj ekipi.

Posle 13 minuta igre u nastavku, srpski internacionalac Nenad Adamović je povisio na 2-0 i tada je praktično postalo jasno da gosti nemaju čemu da se nadaju u današnjem meču.

Do kraja, dva gola Fatosa Bećiraja, u 86. i 90. minutu, za konačnih 4-0.

Ako je Dinamo bio ubedljiv, šta tek reći za ekipu Debrecina, koja je sa 9-2 na svom terenu ''demolirala'' letonsku ekipu Skonta iz Rige!

Imajući u visu da je prva utakmica u Letoniji bila neizvesna, da je završena rezultatom 2-2, jasno je da je ovakav epilog u revanšu bio potpuno neočekivan.

Sve je postalo jasno već posle prvog poluvremena, koje su fudbaleri Debrecina dobili sa 5-0, u nastavku su stigli i do 8-0, da bi u finišu znatno smanjili ''gas'', što su gosti iskoristili i postigli dva gola.

Dalje ide i ekipa Kairata, koja je u prvom kolu eliminisala Crvenu zvezdu. Kazahstanski klub je danas poražen u Jermeniji od Alaskerta sa 2-1, ali je još u prvoj utakmici završio najveći deo posla, pošto je tada slavio sa ubedljivih 3-0.

Žarko Marković je u ekipi Kairata bio u startnoj postavi, dok je Đorđe Despotović dobio priliku od 71. minuta.

Podsetimo, od 18 časova su svoje mečeve počeli i Čukarički protiv Gabale i Vojvodina protiv letonskog Spartaksa.