"Vučica" vlada Rimom, Zvezdin Lazović kao brzi voz, Juve konačno u gornjem domu!

• Autor: Vladimir Stojanović

• 08. novembar 2015.

• 16:55

Roma dobila derbi prestonice, šampion odneo bodove iz Empolija i sada lakše diše!

Već u 10. minuru "Vučica" je povela. Đentileti je srušio Džeka, ali van kaznenog prostora, sudija Taljavento je pokazao na belu tačku, Lacio je oštećen, ali Bosanac ne prašta, 1:0 za Romu.

Do poluvremena Lacio je mogao da izjednači kada je Felipe Anderson pogodio prečku, a Ridiger je u jednoj situaciji u poslednji čas intervenisao ispred Đorđevića.

Imali su šanse Džeko i Naingolan do odmora, ali je ostalo 1:0.

U nastavku je Lacio teško stizao do gola Šćešnjog, Roma je čekala šansu i posle sat vremena povećala prednost. Žervinjo je primio loptu kraj Baste i Maurisija i matirao Marketija 2:0!

To je bila i presuda, sada je "Vučica" samo bod iza Intera, a treneru Lacija Pioliju se drma klupa.

Golove sa "Olimpika" možete videti ovde.

Italy Soccer Serie A

Juventus je brzo primio gol, kao skamenjena je stajala odbrana gostiju dok je veteran Makarone gađao Bufonov ugao.

Ipak, gosti su se prenuli, Mandžukić je bio najspretniji ili najsrećniji pred golom Skorupskog. To je preseklo domaće, pa su do odlaska na odmor primili još jedan gol.

Evra je posle kornera Kvadrada, iako najniži na terenu pogodio glavom, 2:1 za šampiona.

U drugom poluvremenu je Juve kontrolisao igru, na kraju je Dibala u finišu potvrdio pobedu. Konačno šampion u gornjem domu, na -9 su od Intera, posle pauze ih čeka derbi sa Milanom.

Golove iz Empolija možete videti ovde.

Sasuolo je načeo regionalnog rivala Karpi posle pola sata, akcija Berardija i Sansonea, domaćin vodi.

Đenova je dobro počela na "Matuzi", Pavoleti je savladao Lealija za vođstvo Ligurijaca, ali smo videli preokret.

Blanšard je iz drugog pokušaja matirao Perina, njegov drugi gol posle onog kada je šokirao Juve, klub za koji navija.

A onda crveni karton za De Maja, pa su gosti ostali sa desetoricom. Šut Blanšarda, lopta je zakačila Diakitea i završila u mreži Đenove, 2:1 za Frozinone.

U nastavku su Lacijali propustili priliku da dotuku brojčano slabijeg gosta, umesto toga Francuz Gakpe na asistenciju danas odličnog Lazovića postiže gol, 2:2.

Ovo je sjajan prodor Lazovića i gol Francuza za bod Đenove na jugu...

Palermo je posle prvog poluvremena ispraćen zvižducima protiv Kjeva, domaćin je odigrao očajno.

Ali u nastavku, dvadesetak minuta pre kraja, posle akcije Hiljemarka i Anđelkovića, iskusni Alberto Đilardino postiže gol, 1:0 za Sicilijance. Tako je i ostalo, uzeli su bodove kojima je trener Jakini sačuvao posao.

Izveštaj sa matinea u Torinu možete pročitati ovde.

Verona - Bolonja 0:2
Atalanta - Milan 0:0
Torino - Inter 0:1
Empoli - Juventus 1:3
Frozinone - Đenova 2:2
Sasuolo - Karpi 1:0
Lacio - Roma 2:0
Palermo - Kjevo 1:0