19:55

Roma sa 2:1, uz odličnu partiju Kolarova slavila protiv najvećeg rivala.

EPA-EFE/MAURIZIO BRAMBATTI

Tvrdi, oprezni "Derbi dela Kapitale". Videlo se da su oba trenera čvrsto rešena da ne dozvole previše prostora rivalu, pa iako je Roma imala više loptu u nogama, izostala je neka ofanziva "Vučice".

Lacio sa usamljenim Imobileom u napadu nije puno učinio u prvom poluvremenu, doduše najbolji strelac lige je jednom zahvatio loptu glavom, ali bolje da nije, zasmetao je Luliću koji je bio u boljoj poziciji.

Roma je napadala preko Kolarova po boku, dve šanse je imao Džeko, jednom je glavom šutirao zamalo pored stative, drugi put je nakon kornera dobro zahvatio loptu, ali je Strakoša odlično intervenisao.

Imao je i Strotman priliku kao da ga je iznenadio pas Kolarova u petercu rivala.

Malo uzbuđenja, nekoliko oštrih startova, kako rekosmo primetan strah od poraza, pa se na odmor otišlo bez golova, ali i velikih emocija.

A onda, uragan. Lacio obezglavljen za par minuta. Sjajni Kolarov je prošao kao brzi voz, ruši ga Bastos, zakasnio je sa intervencijom, za sudiju Rokija to je penal, Peroti iz koraka pogađa malu mrežu, 1:0.

I to je šokirali "L'Alkvile", početnička greška na 40 metara od gola, Peroti je asistent, kada Rađi Naingolanu ostavite prostor za šut, neke stvari su neizbežne, 2:0, za četiri minuta, "Vučica" je izujedala najvećeg rivala.

Roma je i nakon toga imala više od igre, Kolarov je pretio šutem, u par situacija su saigrači mogli više da reaguju, a onda neshvatljiva glupost Kostasa Manolasa. Naime, štoper Rome je bez ikakve potrebe isturio ruku, posle VAR sudija je pokazao na belu tačku, Imobile ne greši, ni iz čega Lacio se vratio u utakmicu. O čemu je razmišljao Grk, teško je reći.

Do kraja napadi Lacija, jedan opasan udarac Parola, par gužvi pred golom "Vučice", ali ne i prava šansa da Lacio izjednači. Nisu ni zaslužili, Roma je bila bolji tim u nastavku, velika pobeda, slaviće žuto-crveni, sada su se izjednačili sa Juventusom na drugom mestu. Inače za Lacio SMS je odigrao ceo meč, i to loše, video se umor od dugog puta i azijske turneje. Na drugoj strani, kako rekosmo, svežiji Kolarov koji se ranije vratio, odličan, zaista doživljava drugu mladost.

Lider Napoli večeras u drugom meču kola od 20:45 dočekuje Milan.