Vruć šamar "tobdžijama" u Velsu, Svonsi pobegao iz opasne zone

• Autor: Boban Filipović

• 30. januar 2018.

• 22:42

Arsenal je poražen u gostima kod jednog od najslabijih timova u ligi, pa sada top 4 deluje kao veoma teška misija.

Vruć šamar
Iako su poveli na 'Libertiju' posle nešto više od pola sata igre, fudbalri Arsenala se vraćaju kući praznih rukava.

Svonsi je slavio rezultatom 3:1, posle Liveprula uzeo skalp još jednom velikanu, ustupio fenjer Vest Bromu i pobegao iz zone ispadanja.

U 33. minutu Naćo Monreal je doveo "Tobdžije" u vođstvo, uleteo je iza leđa odbrane 'Labudova' i iz prve prosledio loptu u mrežu Fabijanskog nakon proigravanja Mesuta Ozila.

Međutim, Svonsi je odgovorio samo minut kasnije. Moson je odigrao za Klukasa, Dđaka je zaspao, Košćelni zakasnio, a Čeh je ostavlje na milost i nemilost - 1:1, to je bio rezultat prvog poluvremena.

Nakon petnaestak minuta igre u nastavku prekorket, Džordan Aju je kazno kiks Petra Čeha i najavio pobedu.

Venger je nešto ranije uveo Mihtarjana, Jermenin je petnaest minuta pre kraja imao priliku da upiše prvenac, Fabijanski mu to nije dozvolio, nakon te šanse 'Profesor' je bacio sve karte na napad uvođenjem Olivijea Žiroa, ali nije imalo efekta. Deset minuta kasnije Sem Klukas je svojim drugim golom na utakmici zapečatio sudbinu gostiju i doneo 'labudovima' drugi trijumf u nizu.

U isto vreme na Olimpijskom stadionu u Londonu, Vest Hem i Kristal Palas su remizirali u gradskom derbiju - 1:1.

"Orlovi" su poveli sredinom prvog poluvremena posle polukontre koju je otvorio Luka Milivojević, Taunsend je probio po desnom boku i centrirao za Bentekea koji glavom trese mrežu.

"Čekićari" su do boda došli sa kreča, bivši igrač Vest Hema Tomkins je oborio Ćićarita Ernandeza, a precizan sa bele tačke bio je kapiten Mark Nobl.