ponedeljak 07.12.2020.
22:53

Brajton i Sautempton odigrali zanimljiv meč.

EPA-EFE/Naomi Baker

Fudbaleri Sautemptona pobedili su u gostima ekipu Brajtona rezultatom 2:1 (1:1) u poslednjem meču 11. kola Premijer lige

Brajton je bolje otvorio meč i poveo u 26. minutu kada je Paskal Gros iskoristio opravdano dosuđen penal, pošto je Vard-Praus igrao rukom.

Ipak, u poslednjim trenucima prvog dela igre, sjajni vezista koji donosi brdo bodova ove sezone na fantaziju, iskupio se sjajnim kornerom, a Vestegor pogodio glavom za 1:1.

Na poluvremenu je u igru ušao Deni Ings, koji se vratio na teren posle pet nedelja, i odmah je pogodio.

U 79. minutu Marč je oborio Voker-Pitersa, a VAR je asistirao sudiji da pokaže na belu tačku. Siguran izvođač bio je Ings za preokret - 1:2.

Sautempton je do kraja uspeo da sačuva prednost i tako sa tri boda skoči na petu poziciju sa 20 bodova, dok je Brajton ostao u prilično opasnoj zoni, na 15. mestu sa 10 bodova.