nedelja 19.11.2017.
18:58

"Stršljenovi" pobedili posle tri poraza, Vest Hem u kritičnoj zoni.

EPA/WILL OLIVER

Fudbaleri Votforda pobedili su na svom Vikaridž roudu ekipu Vest Hema rezultatom 2:0 (1:0) u 12. kolu Premijer lige.

Votford je do pobede došao golovima Vilija Hjuza u 11. i Ričarlisona u 64. minutu.

Votford je od početka meča krenuo ofanzivno i posle desetak minuta došao je u vođstvo. Grej je loše zahvatio loptu, prosledio je samo na peterac do Hjuza koji pogađa sam ugao za 1:0.

Vest Hem je uzvratio sa nekoliko dobrih napada, a najopasniji je bio Marko Arnautović koji je u jednom napadu čak tri puta šutirao, ali je svaki njegov pokušaj zaustavio golman Urelio Gomeš.

Votford je svoju šansu čekao iz kontri i dočekao je u 64. minutu kada je Hjuz proigrao Ričarlisona na levom boku, a ovaj se stuštio ka golu i pogodio suprotan ugao Hartovog gola za 2:0.

Do kraja je Vest Hem imao još nekoliko pokušaja, najopasniji je bio Lanzinijev koji je završio za malo pored gola.

Votford je došao do prve pobede posle tri uzastopna poraza i sada je osmi na tabeli sa 18 bodova, dok Vest Hem ima duplo manje i nalazi se na 18. poziciji, dakle u zoni ispadanja.