Vlahović pogodio protiv Lacija, ali uzalud! Iznenađenje kola, poraz Intera!

sreda 06.01.2021.
17:02

Odigrane su utakmice Serije A.

EPA-EFE/FABIO FRUSTACI

Roma je stigla do ubedljive pobede protiv Krotonea, bilo je 1:3 a sve golove gosti su postigli u prvom poluvremenu.

U 8. minutu Borha Majoral je doveo goste u prednost nakon asistencije Mihtarijana, da bi Majoral svojim drugim golom u 29. minutu doneo Romi veliku prednost.

Mihtarijan je u 35. minutu iz penala pogodio za ogromnih 0:3.

Domaći su uspeli da smanje rezultat, i to preko srpskog fudbalera Vladimira Golemića koji je glavom savladao protivničkog golmana nakon odličnog centaršuta iz kornera.

Atalanta je lagano savladala Parmu, bilo je ubedljivih 3:0. Muriel je doveo domaće u prednost u 15. minutu, a u nastavku igrač koji ga je zamenio, Duvan Zapata, nastavlja svoju golgetersku seriju nakon ona dva gola koja je postigao Sasuolu.

Konačnih 3:0 postavlja Gosens u 61. minutu utakmice.

Sasuolo je savladao Đenovu sa 2:1 na svom terenu. Nakon prvih 45 minuta golova nije bilo, da bi u drugom videli čak tri gola.

Prvi je goste "probio" Boga u 52. minutu, ali je 12 minuta kasnije Šomurodov uspeo da izjednači rezultat.

Konačnih 2:1 postavlja Raspadori u 83. minutu. Inače, Đuričić je igrao do 74. minuta, na drugoj strani Radovanović svih 90.

Mihajlovićeva Bolonja je opet odigrala nerešeno, protiv Udinezea je bilo 2:2.

Tomijasu je doveo domaće u prednost u 19. minutu, da bi Pereira izjednačio. Pobedu domaćima donosi Svanberg u 40. minutu, ali je isti igrač dobio drugi žuti karton već početkom drugog poluvremena što je predstavljalo veliki problem Mihajloviću.

Na kraju, u 2. minutu nadoknade Arslan uspeva da izjednači.

U duelu Torina i Verone bez pobednika, poveli su gosti golom Dimarka u 67. minutu utakmice, a Bremer je izjednačio u 84. Lukić igrao do 78. minuta, na drugoj strani Ivan Ilić je igrao od 25. minuta.

Lacio je savladao Fiorentinu u jednom od derbija ovog kola, bilo je 2:1.

Domaći su bili bolji rival u prvom poluvremenu, a već u 6. minutu su stigli do prednosti i to preko Kaiseda.

U nastavku 2:0 preko Imobilea u 75. minutu, mnogi su mislili da je tada sve rešeno, ali je Fiorentina uspela da se vrati u igru nakon penala koji je načinjen nad Vlahovićem, a upravo je Srbin izveo penal besprekorno za 2:1. Igrao se 88. minut.

Ipak, to je bilo sve od Fiorentine danas.

Sampdorija je savladala Inter na svom terenu i to je, za sada, iznenađenje kola. Bilo je 2:1 za domaćina, a nije baš izgledalo da će biti tako.

Aleksis Sančez je promašio penal u 12. minutu, a onda penal i na drugoj strani, Kandreva ga rešava.

U 38. minutu Keita uspeva da postigne gol za velikih 2:0, Inter je morao dosta toga da promeni.

De Fraj je uspeo da postigne gol u 68. minutu nakon asistencije Brozovića, ali je to bilo sve od Neroazura danas.

Kaljari - Benevento 1:2
Atalanta - Parma 3:0
Bolonja - Udineze 2:2
Krotone - Roma 1:3
Lacio - Fiorentina 2:1
Sampdorija - Inter 2:1
Sasuolo - Đenova 2:1
Torino - Verona 1:1