subota 19.12.2020.
16:58

Srbi u prvom planu u novom remiju Viole.

EPA-EFE/Claudio Giovannini

Fudbaleri Fiorentine ponovo nisu uspeli da pobede u Seriji A pošto su odigrali samo 1:1 protiv Helas Verone na svom "Artemiju Frankiju" u 13. kolu italijanskog šampionata.

Kao i pre tri dana protiv Sasuola, strelac je ponovo sa penala bio mladi srpski napadač Dušan Vlahović, koji je u 19. minutu postigao izjednačujući gol za "ljubičaste".

Prethodno je iskusni Migel Veloso već u osmom minutu takođe postigao gol sa "kreča" donevši vođstvo timu iz grada Romea i Julije.

Tim Đezarea Prandelija je tako stigao do osmog uzastopnog meča u Seriji A na kojem nije osetio slast pobede, pa je ovim remijem stigao na samo četiri boda više od zone ispadanja uz meč više od tri najlošije ekipe u ligi.

Ovaj duel će ostati upamćen i kao 100. nastup u Seriji A za Nikolu Milenkovića, čime je postao drugi najmlađi fudbaler u istoriji kluba kome je to uspelo.

Oba srpska fudbalera su za Fiorentinu odigrala ceo meč, dok je u protivničkom timu Darko Lazović izašao u 70. minutu, kada je u igru ušao Ivan Ilić.