"Viola" kasno upalila, Evertonov Spal odoleo Belkiju i drugovima

nedelja 15.04.2018.
14:29

Fudbaleri Spala odoleli su na gostovanju Fiorentini i vezali peti remi u Seriji A. Na terenu po 90 minuta proveli bivši saigrači iz Partizana.

Epa/Maurizio Degl'innocenti

Prva utakmica nedeljnog dela programa 32. kola italijanske Serije A odigrana je na "Artemio Frankiju" i završena remijem bez golova.

Zahuktala Fiorentina nije uspela da potvrdi ulogu favorita pošto je odigrala 0:0 protiv ekipe Spala koja se grčevito bori za opstanak.

"Spalesi" su stigli u Firencu bez nekoliko fudbalera koji bi se svakako našli u startnoj postavi pa je tako svih 90 minuta na terenu proveo bivši vezista Partizana Everton Luiz koji nije dobijao previše šansi u prethodnom delu sezone.

Domaćin je u prvom poluvremenu praktično bio bez šanse, usledilo je "buđenje" u nastavku, tačnije od 65. minuta.

Fiorentina je za samo sedam minuta četiri puta ugrozila protivnički gol ali lopta nikako nije htela u mrežu.

Gosti su u nastavku zapretili preko Vitalea i Felipea ali to ipak nije bilo dovoljno za više od boda.

U samoj završnici Diaš je imao odličan solo prodor i priliku da donese "Violi" sva tri boda ali je neometan šutirao tik pored stative.

Spal je tako vezao peti remi u Seriji A čime je prekinut niz Fiorentine koja je na prethodnih šest utakmica upisala sva tri boda.

Bivši fudbaleri Partizana Nikola Milenković i Everton Luiz na terenu su proveli svih 90 minuta.