nedelja 15.10.2017.
14:28

Ekipa Fiorentine upisala je pobedu u osmom kolu italijanske Serije A.

EPA-EFE/FILIPPO VENEZIA

Izabranici Stefana Piolija slavili su na "Artemio Frankiju" rezultatom 2:1 (1:0).

Fiorentina je u prvom poluvremenu bila daleko bolji i konkretniji rival u odnosu na Udineze.

Domaći tim je nakon prvih 45 minuta igre imao gol prednosti i to potpuno zasluženo, pošto gosti nisu pokazali ništa vredno pažnje u prvom poluvremenu.

Vođstvo Fiorentini doneo je Siril Tero, momak koji je poslednjeg dana letnjeg prelaznog roka stigao na "Artemio Franki" upravo iz redova Udinezea.

"Viola" je pored postignutog gola imala i jednu pogođenu stativu pošto je Đovani Simeone iz dobre pozicije tukao u metal koji je bio saveznik golmana Udinezea u 30. minutu.

U nastavku, Tero stiže do drugog gola, poslao je loptu uz desnu stativu nakon jednog odbitka, nakon 15ak minuta igre.

Nakon tog gola probudio se i Udineze. Samo sedam minuta kasnije, postigli su gol, ali je on poništen zbog ofsajda.

Igrao se 72. minut, kada se "Zebre" i rezultatski vraćaju u meč, Samir je prihvatio pas De Paula i matirao Sportijela za 2:1

Ipak, gosti do kraja nisu uspeli da stvore ozbiljniju priliku pred golom "Viole", odbrana domaćina je odradila dobar posao, te golman Sportijelo nije bio na mukama do kraja susreta.

Fiorentina se popela na 11. mesto na tabeli, imaju 10 bodova, dok je sa Udineze sa četiri manje pao na 14. mesto.