Vilotić slavio u derbiju

ponedeljak 04.05.2015.
00:26

Fudbaleri Jang Bojsa ostvarili su pobedu u derbi meču 31. kola šampionata Švajcarske, pošto su na gostovanju bili bolji od Ciriha sa 1:0 (1:0).

bscyb.ch/Thomas Hodel

Junak trijumfa tima iz Berna bio je Gijom Oro, koji je u 38. minutu pogotkom iz jedanaesterca rešio pitanje pobednika.

Milan Vilotić je ponovo sjajno komandovao odbranom i postarao se da mreža Jang Bojsa ostane netaknuta u derbiju kola, a imao je i izvanrednu priliku posle slobodnog udarca u 65. minutu da savlada golmana Janika Brehera.

Jang Bojs sada ima 59 boda na drugom mestu tabele, 11 manje od vodećeg Bazela, dok je Tun na trećoj poziciji sa 49 boda.

Do kraja sezone ostalo još pet kola, a ekipa Milana Vilotića sve je bliža plasmanu u Ligu šampiona.

Fudbalere Jang Bojsa naredna utakmica očekuje sledeće nedelje, od 13:45, kada dočekuju Sent Galen.