Viljareal rešio pitanje prvaka u Španiji!

nedelja 18.03.2018.
20:27

U okviru 29. kola španske Primere, najverovatnije je rešeno pitanje prvaka.

EFE/FACUNDO ARRIZABALAGA

Barsa je na svom stadionu nadigrala Bilbao sa 2:0, a njen najbliži pratilac na tabeli doživeo je poraz u Viljarealu!

Izabranici Dijega Simeonea poraženi su na stadionu "De La Keramika" rezultatom 2:1 (0:1).

Poveli su Madriđani u prvom poluvremenu, precizan sa bele tačke bio je Antoan Grizman.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a kada se činilo da će Atletiko uspeti da odradi posao, Viljareal je uspeo da poravna.

Igrao se 82. minut, Alvaro je odlično centrirao sa desne strane, mladi Enes Unal je sjajno skočio i glavom matirao Oblaka za 1:1.

Nakon toga, na drugoj strani je u dobroj prilici bio Vitolo, ali Španac nije uspeo da se snađe u kaznenom prostoru rivala, te se domaćin odbranio.

A onda, sudijska nadoknada i šok za goste. Nakon slobodnjaka sa desne strane, lopta dolazi do Bonere, koji je traljavo zahvata, ali je šalje na nogu Unalu, koji sa samo par metara pogađa mrežu "Jorgandžija" za potpuni preokret.

Samo dva minuta kasnije, nervozni Vitolo je gurnuo Sansonea, pokačili su se Španac i Italijan, a glavni arbitar Borbalan je bivšeg igrača Sevilje počastio crvenim kartonom, dok je bivši igrač Sasuola zaradio žuti karton.

Barsa je tako ostala na čelu tabele sa 11 poena prednosti u odnosu na Atletiko i čini se da je pitanje pravaka, na devet kola do kraja, rešeno. Viljareal je peti, ali sa 10 bodova manje od četvrtoplasiranog Reala.

U drugom susretu 29. kola koji je počeo u istom terminu, Selta i Malaga su odigrali 0:0.