Još jedna goleada, još jedna više nego ubedljiva pobeda prvog Partizanovog rivala u nastavku sezone.

Epa/Urs Flueeler

Gde su stali jesenas, fudbaleri Viktorije Plzenje nastavili su i tokom zimske pauze, na pripremama za drugi deo sezone.

Podsetimo, ekipa Pavela Vrbe je ubedljivi lider šampionata Češke sa 15 pobeda i samo jednim remijem u 16 odigranih kola, a danas su odigrali treći meč od početka zimskih priprema.

Posle 3:0 protiv ekipe Usti nad Orlici, Viktorija je pre tri dana deklasirala i Domažlice sa 7:4, a danas je napunila mežu i drugoligaškoj ekipi Banjik Sokolova - 6:0.

Kanonadu ekipe iz Plzenja započeo je Kolar u 12. minutu, a dvadeset minuta kasnije Kopic je duplirao prednost Viktorije.

Na treći gol se čekalo do 54. minuta, kada je Bakoš realizovao jedanaesterac, a samo četiri minuta kasnije novajlija Tomas Čori je pogodio za 4:0.

''Petarda'' je pukla u 70. minutu, golom Ivanšica, a konačnih 6:0 postavio je Čori, svojim drugim golom u 74. minutu.

Viktorija je u prvom poluvremenu igrala u ovom sastavu: Svaček – Reznik, Hubník (C), Hajek, Limberski – Horžava, Hrošovski – Kopic, Kolar, Pilar – Krmenčík.

Drugo poluvreme: Šiman – Havel, Živulič, Piroh, Kovařík – Čermak, Ivanšic – Petržela, Bakoš, Zeman – Čori.