23:30

Posle šest vezanih pobeda, prvi poraz MOL Fehervara, i to na svom terenu.

Epa/Georgia Panagopoulou

U Mađarskoj je na programu sedmo kolo nacionalnog šampionata, a iznenađenje je večeras napravila ekipa Ujpešta, koju sa klupe vodi Nebojša Vignjević.

Ujpešt je kao gost savladao lidera na tabeli, ekipu MOL Fenervara, rezultatom 2:0, što je prvi poraz ekipe Marka Nikolića od početka tekućeg šampionata.

Golova dugo nije bilo, sve do ulaska u završnicu meča, a onda je Onovo u 81. minutu doneo prednost gostima. Pokušavali u domaći da izjednače, ali umeto toga, u nadoknadi vremena Fečešin potvrđuje pobedu Ujpešta.

Doskorašnji vezista Partizana Danilo Pantić ušao je u igru u 70. minutu umesto Huštija, pri rezultatu 0:0, ali u preostalih dvadesetak minuta nije uspeo da doprinese boljem rezultatu favorizovanog domaćina.

MOL Fehervar je ostao na prvom mestu na tabeli sa 18 bodova, a Ujpešt je na petoj poziciji sa 10 osvojenih bodova.