Vidal overio "Skudeto"!

• Autor: Boris Jovanović

• 21. april 2013.

• 22:36

Dosadan derbi, Abate i Amelija poklonili penal Juventusu iz koga je Vidal rešio pitanje pobednika i praktično potvrdio odbranu titule.

Dosada u prvom poluvremenu. Gotovo da nismo videli nikakvo uzbuđenje, Milan je presingom potpuno razoružao rivala na sredini, ali nije pokazivao nikakvu ambiciju da ugrozi Bufona.

Pirlo je iz slobodnog udarca mogao da savlada Abijatija koji je sjajno reagovao nakon što je lopta pogodila Ambrozinija i promenila pravac. I to je bilo sve od Juventusa za poluvreme, ako izuzmemo par pokušaja Vučinića koji nisu ni zabrinuli Ameliju koji je stao na gol umesto povređenog Abijatija.

Milan je probao par puta iz daljine, jednom je Robinjo pogodio spoljni deo mreže iz teške pozicije, posle prvog dela 0:0.

U nastavku nešto jači tempo, ali bez prilika. A onda je Milan poklonio vođstvo rivalu. Neodlučni Abate dozvolio je Asamoi da ni iz čega iznudi penal. Amelija nije stigao da pokupi loptu, napravio je čist prekršaj, sa bele tačke Vidal ne greši, 1:0. Bez igre je Juve stigao do prednosti.

Posle toga se domaćin povukao, bilo je par opasnijih situacija pred golom Bufona, ali sve se završilo udarcima van kaznenog prostora ili bez finalnog pasa. Domaćin je odrađivao posao, nisu imali pritisak rezultata jer su vrlo brzo titule, ali sa ovom pobedom su zadržali +11 pet kola do kraja, neozbiljno je pomišljati da neko može da im pripreti.

Milan sada strepi za treće mesto, Fiorentina im se primakla na samo bod.