nedelja 14.08.2016.
22:20

Golovima Artura Vidala i Tomasa Milera Bajern je uspeo da slavi protiv Borusije iz Dortmunda u Superkupu Nemačke.

Ina Fassbender/dpa via AP

Bajern je prvi put nakon 2012. godine uspeo da osvoji Superkup Nemačke pobedom protiv Borusije iz Dortmunda 2:0 (0:0).

Bio je ovo prvi trofej za Karla Anćelotija u Bajernu iz Minhena.

U prvom poluvremenu Borusija je bila nešto ozbiljniji rival, propustili su par poluprilika, ali je najbolju šansu u ovom delu imao Bajern. Arturo Vidal nije uspeo da iskoristi neverovatnu priliku, nakon što je golman Borusije Burki odbio loptu, Vidal nije uspeo da sa samo par metara pogodi prazan gol.

Nakon toga, Bajern se konsolidovao u drugom poluvremenu, a upravo je Vidal uspeo da postigne prvi gol na meču.

Bila je to sjajna akcija po levoj strani, lopta je došla do Čileanca koji je šutirao, a nakon odbijene lopte od golmana Borusije uspeo je iz drugog pokušaja da savlada Burkija za 1:0.

Do kraja, videli smo još jedan gol u mreži Borusije, a gol je delo Tomasa Milera. Nakon kornera je Humels najviše skočio, Miler se najbolje snašao nakon Humelsovog pokušaja i samo je poslao loptu u mrežu za 2:0 čime je rešio dileme oko pobednika.

Inače, danas smo videli Matsa Humelsa u dresu Bajerna protiv svog bivšeg tima, ali na drugoj strani nije bilo Marija Gecea koji je očigledno još uvek nespreman da zaigra na najvišem nivou.