Vest Hem odoleo Čelsiju!

• Autor: Janko Glavonjić

• 29. januar 2014.

• 22:57

Fudbaleri Čelsija neprijatno su iznenadili svoje navijače. Na Stamford Bridžu nisu uspeli da savladaju Vest Hem, koji je prosto začarao mrežu i "izvukao" 0:0.

Početak meča je bio dobar za Čelsi i teško da je iko verovao da Plavci na ovom meču neće postići gol.

Oskar je u 8. minutu prvi put "zagrejao dlanove" golmanu Vest Hema Adrijanu. Brazilac je uputio odličan udarac, ali je golman uspeo da izbaci loptu u korner.

Samo par minuta kasnije Vilijan i Eto su imali nove šanse za svoj tim ali nisu uspeli da upute precizan udarac ka golu gostiju. U 24. minutu Mikel je pokušao sa preko 25. metara, ali je Adrijan bio siguran.

U 44. minutu neopreznost Tomkinsa umalo je koštala Vest Hem. Eto je prelako ušao u šansu, uputio udarac, koji je srećom po goste blokiran i lopta je otišla u korner. Teri je imao još jednu priliku iz kornera, ali je golman Adrijan ponovo dobro intervenisao.

U poslednjim trenucima prvog poluvremena golman Vest Hema je još jednom odlično odbranio, ovoga puta udarac Etoa.

I u drugom poluvremenu nastavila se ista priča. Adrijan kao da je začarao svoju mrežu, gotovo svi udarci su išli pravo u njega.

Frustracija Čelsijevih fudbalera se povećavala i u poslednjih 10 minuta počela je prava opsada gola.

U nadoknadi vremena iz minuta u minut ređale su se najbolje šanse na meču. Prvo je Lampardov udarac blokiran izuzetnim požrtvovanjem Tejlora, a zatim je Ba pogodio stativu.

Ivanović je zatim glavom pokušao, ali je udarac završio pored gola. Azar je zatim predriblao dvojicu, ali je ponovo uputio udarac pravo u Adrijana.

U 96. minutu lopta je završila u mreži, ali je sudija dosudio faul pre toga. I na kraju, Lampard, u 97. minutu, ponovo u Adrijana, ponovo ništa.

Sudija je odsvirao kraj, a fudbaleri Čelsija gledali su se u neverici...

Čelsi je tako propustio priliku da se izjednači sa Arsenalom, i sada zaostaju 3 boda za Sitijem.