Verovali, ili ne - pogodio i Tores!

• 18. mart 2012.

• 17:05

Fudbaleri Čelsija deklasirali Lester u ćetvrtfinalu FA kupa, a glavni utisak sa ovog meča su dva gola Fernanda Toresa koji je konačno prekinuo golgeterski post.

Čelsi je na krilima uspeha u Ligi šampiona protiv Napolija i danas bio ubedljiv protiv Lestera u četvrtfinalu FA Kupa.

''Plavci'' su na Stamford Bridžu savladali goste rezultatom 5:2, a još važnije od očekivanog trijumfa jesu i dva postignuta gola Fernanda Toresa.

Počelo je golom Kejhila u 12. minutu, a samo šest minuta kasnije Kalu je udvostručio prednost Čelsija.

Vođstvom domaćih od 2:0 ušlo se u drugo poluvreme, a onda, u 67. minutu ''istorijski trenutak'' - Fernando Tores postiže svoj pet gol u sezoni, posle 25 časova efektivne igre bez datog gola u svim takmičenjima!

Onda je sve bilo lakše za španskog reprezentativca i već u 85. minutu još jednom je zatresao mrežu gostiju. Prethosno je Bekford postigao prvi gol za goste, a u samom finišu još po jedan gol na obe strane.

Maršal je u 88. minutu smanjio na 4:2, a konačan rezultat postavio je Meireleš u nadoknadi vremena.

Čelsi je izborio plasman u polufinale, a svoj doprinos dao je junak meča protiv Napolija, Bane Ivanović, koji je bio u startnoj postavi, a zamenjen je u 76. minutu.