Verona sanja 1984, kapiten Lazović naštelovao nišanske sprave, neka se spreme Škoti!

ponedeljak 02.11.2020.
22:43

Bravo za Darka Lazovića!

Beta/Serena Campanini/ANSA via AP

Verona je pobedila Benevento za kraj sedmog kola Serije A, rezultatom 3:1, a strelac je bio i kapiten domaćih - Darko Lazović.

Igrač utakmice ipak je bio dvostruki strelac Antonin Barak, koji je pogađao u 17. i 63. minutu. Prethodno je na 1:1 izjednačio Lapadula, ali je sve puklo po tim Filipa Inzagija kada je u 73. minutu Kaprari zaradio crveni karton.

No, da krenemo redom...

U 17. minutu, Barak je na petercu spretno iskoristio povratnu za 1:0, što je bio i rezultat prvog dela igre.

Inzagijev tim se nije predavao, a bivši napadač Milana Lapadula izjednačio je rezultat u 56. minutu, posle lepe akcije, snažnim udarcem sa desetak metara.

Barak je posle samo sedam minuta ponovo strelac, spoljnim delom stopala lepo je poslao u malu mrežu za 2:1.

Nakon toga, Kaprari je dobio crveni karton u timu Beneventa, te su domaći ubrzo iskoristili brojčanu prednost. Dimarko je centrirao sa leve strane, Lazović ostao sam na petercu na drugoj stativi i glavom postavio konačnih 3:1.

baner

Zanimljivo, ovo je Lazoviću prvi pogodak ove sezone, a za nas je idealan trenutak da uđe u formu, jer će nam svačije golgetersko raspoloženje značiti pred duel sa Škotskom za 10 dana.

Inače, Verona je sada na deobi petog, šestog i sedmog mesta sa Napolijem i Interom sa 11 bodova, a verovali ili ne, ima i najbolju odbranu sa samo tri primljena gola u Seriji A.

Možda je ovo godina u kojoj će se opet dešavati čuda u Veroni, baš kao u OVOJ divnoj priči na koju smo vas podsetili danas...