nedelja 07.06.2020.
15:23

Verder korak bliže Cvajti, dok je Volfsburg sve bliži plasmanu u Ligu Evrope.

EPA-EFE/ARMANDO BABANI

Fudbaleri Verdera izgubili su na svom stadionu od Volfsburga rezultatom 1:0 (0:0) u 30. kolu Bundeslige.

Ovim porazom, i nakon pobede Majnca u subotu u Frankfurtu, Verder je ostao na čak šest bodova od sigurne zone, tako da je plasman u drugu ligu sve izvesniji. Volfsburg je sačuvao šestu poziciju koja vodi u Ligu Evrope, sa dva boda više od Hofenhajma.

Domaći su u prvih 45 minuta imali više od igre, i bili nešto konretniji, ali su imali samo dva ozbiljna pokušaja preko Osaka i Sardženta.

Još jedno uzbuđenje videli smo u finišu prvog dela, kada su domaći tražili penal, ali je VAR  mislio drugačije, odnosno da nije bila namerna igra rukom defanzivca Volfsburga.

U drugom delu takođe nije bilo baš mnogo prilika, osim što je Avgustinson pokušao iz slobodnjaka, ali je poslao loptu preko gola.

I onda, 10 minuta pre kraja, kada je delovalo da će golovi izostati, gosti su iskoristili prvu pravu priliku. Klaus je centrirao, a Fergorst se našao na pravom mestu i glavom zakucao loptu u mrežu za 0:1.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Verder je opet izgubio, a naš Miloš Veljković odigrao je ceo meč za domaći tim.