nedelja 31.12.2017.
19:27

Još jedan dramatičan finiš u Premijer ligi poslednjeg dana 2017. i još jedan remi.

Beta/Martin Rickett/PA via AP

U poslednjoj premijerligaškoj utakmici u 2017. godini, Arsenal je večeras kao gost remizirao sa VBA rezultatom 1:1.

Arsen Venger je večeras bio u centru pažnje, pošto mu je meč sa VBA bio 811. u Premijer ligi, čime je na večnoj listi prestigao legendarnog Aleksa Fergusona.

Ipak, njegovi fudbaleri nisu uspeli da mu podare pobedu, iako su bili veoma blizu trijumfa, a dodatni razlog za Vengerovu brigu su i povrede dvojice važnih igrača - Mesuta Ozila i Seada Kolašinca pred duel sa Čelsijem.

Ozil večeras nije ni bio u konkurenciji za sastav tima, a Kolašinac je povredu doživeo u 37. minutu večerašnje utakmice i nije mogao da nastavi meč.

Vengerov tim mogao je u ranoj fazi meča do vođstva. Ivobi je najpre u 16. minutu šutirao tik iznad gola, a petnaest minuta kasnije golman domaćih Foster je odlično reagovao posle još jednog njegovog pokušaja.

Sredinom drugog poluvremena, dve dobre prilike za vođstvo Arsenala propustio je Lakazet, a najbolju za domaće nije iskoristio Rodrigez u 78. minutu, kada je Petr Čeh sprečio vođstvo Vest Bromviča.

Bio je to uvod u veoma uzbudljiv finiš. Prvo je u 83. minutu Sančez iz ''slobodnjaka'' sa 17 metara doveo Arsenal u vođstvo i izgledalo je da ''Tobdžije'' neće propustiti priliku da odnesu sva tri boda.

Sančezov gol pogledajte OVDE.

Ali, samo pet minuta kasnije, penal za domaće, Čejmbers je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a Džej Rodrigez je sa bele tačke pogodio za konačnih 1:1. Gosti su protestovali, ali sudija Din je bio neumoljiv...

Penal i Rodrigezov gol pogledajte OVDE.

Podsetimo, ranije danas remizirali su i Kristal Palas i Mančester siti (0:0) posle još jednog dramatičnog finiša, kada naš Luka Milivojević nije iskoristio penal za pobedu Palasa u nadoknadi vremena.
-

16 Komentara

StefanK
Monday, 01.01.2018
03:00

Bio penal ili ne iskreno kao navijaca Arsenala me ne zanima jer je ovo cirkus cele sezone..Brat Ivobi na koju foru igra, mnogi igraci bi mu pozavideli i to lik po 70min ima po utakmici...A Venger je postao takva kukavica da se to sve vise vidi...Imas tri stopera, jedan ti se povredi, umesto da ubacis napadaca ili veznog ti ubacas jos jednog stoper na 0-0 i negde oko 70og minuta je bilo ja msm, a posle neko se zali kako Siti pobedjuje na srecu...Pa i zaslizuju pobedu kad Gvardiola na 0-0 na startu poluvremena menja igraca...A nas ceka 70-80min...Pa pazi da igrac za 5min ne uradi nesto mnogo..I ti mi je toliko odvratno da me vise pogadja nego sam rezultat, nacin igre i pristup istoj...Od onog prelepog fudbala do nekog bezidejnog fudbala, uzas...Sa gorim igracima smo u proslosti igrali duplo bolji fudbal i to me nervira, nervira me sto ovo nije Arsenal kakav volim i zbog kakvog sam poceo da navijam za njih...Hocu onaj fudbal protiv Liverpula ali da bude bar 50ak min, a ne 5min...I da Venger prestane da kalkulise i igra ns rezultat jer mi to ne znamo, odnosno nemamo kvalitetne igrace u odbrani koji znaju da sacuvaju rezultat i da ne prime go..Sve najlepse svima, srecni praznici svima! A nama, navijacima Arsenala, ostaje da se nadsmo da ce biti nesto bolje, jeste da smo se prenadali ovih nekoliko godina ali nam samo to ostaje! Pozdrav!

20:59

Pobedom u sredu imamo 10 bodova ispred Arsenala i time ih donekle izbacujemo iz priče. Ne bi me iznenadilo da na kraju karijere Čeh prizna da se pomolio Bogu da odbrani penale u Minhenu i da do kraja karijere ne odbrani nijedan, jer mi se čini da će tako i biti.

Непобедиви
21:06

Ajd prvo pobedite :) Mnogo volim te unapred upisane pobede, kap kada si to tvrdio za kup hahahahaha

Red blood
21:38

Nema od pobede Celzija nista.Ili 1 ili mozda najpre X.Mozemo se kladiti.

Yaya Sanogo
20:49

I trebali su da izjednace, ma trebao je Arsenal da izgubi. Prosle god je Arsenal duplo bolje igrao a bio 5. Najgori Arsenal ikada. Jadno. Srecna svima NG.

npboy
20:38

Sraman penal...koliko nas ovaj sudija unistava toliko i ona bu.ala Cembers maše rukama bespotrebno. Oteta 2 boda toliko naivno.

Непобедиви
20:51

Sta mlatara rukama, o cemu pricas ti.

Red blood
21:38

Penal sraman?Pa sta sve necu procitati..

Непобедиви
20:31

Ne postiji sudija u PL koji vise mrzi Arsenal od ovog Dina. Uvek neki problemi sa njim. Prvo proslavljanje golova Totinhema, sada ove stvari po ko zna koji put. Pa Cejmbers je bio na metar od Gibsa. Nije stigao da pomeri ruku. A i da nije bilo ruke lopta bi ga pogodila u telo, sto znaci da ne bi nastavila svoj put, vec bi zavrsila upravo onako kako je zavrsila, a to je u korneru.

VANDAL_boys
13:03

Mogao je i da ne svira, niko ne bi zamerio. Koliko puta ovako igraca udari u ruku, sudija samo odmahne rukama.

20:30

Sudije u Engleskoj svake godine sve bolje i bolje. Vise ne prave po 4, 5 klucnih gresaka u svakom kolu PL. Ne treba ih menjati narednih 100 godina... #sarkazam

jack wilshere
20:29

Koji je ovo smijesan penal protiv Arsenala? Nevjerojatno da covjek koji je deklarisani navijac Tottenhama, sudi njihovim najvecim rivalima, i svira penal koji je jedino on vidio.. Tuga i zalost..

Red blood
21:45

Aman ljudi!Covek drzi ruku maltene horizontalno ispred sebe..nPa ja ne bi bio ovoliko pristrasan i subjektivan nikad!

17:57

Ti ako mislis da je ovo penal, mijenjaj sport koji pratis.. pa cak ni igraci WBA nisu ga trazili. Druga stvar, cak je i ovaj sudijica skontao da je pogresio, pa u raspravi sa Vengerom cijelo vrijeme ponavljao I'm sorry.. tako da ne pricaj besmislice..