• Autor: Boris Jovanović

• 22. jul 2013.

• 14:48

Arsenal lako savladao Nagoju, a meč obeležio naravno povratak Vengera na mesto uspeha.

Ovacije za Arsena Vengera koji je sredinom poslednje decenije prošlog veka vodio baš Nagoju sa kojom je ostvario velike uspehe. Francuz je uspeo da trijumfuje u kupu Japana, carskom kupu, kao i da stigne do druge pozicije u šampionatu.

To je bio najbolji plasman u istoriji kluba dok Piksi pre tri godine nije osvojio titulu.

Popusta za bivšeg učenika Venger nije imao, Žiru je već u 2. minutu načeo domaće, da bi Rio Mijaći sa bele tačke povećao prednost do odlaska na odmor.

U drugom poluvremenu Teo Volkot je prebacio japanskog golmana za vođstvo od 3:0 i iskupio se za promašaj u prvom delu, da bi domaćin do kraja postigao utešni pogodak preko Kišo Jana, koji je glavom matirao golmana gostiju...