• 22:38

Kompletirano je deveto kolo, evo ishoda!

Grupa A

Holanđani su veoma blizu toga da ne odu na EURO. Oni jesu danas pobedili reprezentaciju Kazahstana, ali je Turska takođe pobedila i tako joj je u poslednjem kolu potreban samo bod kako bi obezbedili baraž za EURO.

Turci su savladali Češku sa 2:0 u gostima golom iz kaznenog udarca koji je realizovao Inan i golom Čalhanoglua u 81. minutu meča. Gol iz penala je bio ujedno i prvi šut u okvir gola Češke na ovoj utakmici, a igrao se 62. minut.

Kazahstan 2

Turska u poslednjem kolu dočekuje Island, Holandija igra sa Češkom na svom terenu.

Grupa B

Možda i najuzbudljivija grupa kada se radi o mestu koje vodi u baraž. Vels je drugi i definitivno nakon ovog kola, iako su danas izgubili od Bosne i Hercegovine rezultatom 2:0 golovima koje su postigli fudbaler Ćezene, Đurić, u 71. minutu na asistenciju Pjanića i Vedad Ibišević pred sam kraj.

Bosna je ovom pobedom došla do zlata vrednih bodova, ostala je u konkurenciji za prolazak u baraž kao trećeplasirana reprezentacija, čak se sada i nalazi na toj poziciji zahvaljujući porazu Izraela na svom terenu. Dosa Junior je bio strelac za Kipar u ovom meču u 58. minutu, Izraelci su izjednačili golom Bitona u 76. minutu, da bi pobedu Kipru doneo Demetriu pred sam kraj.

Belgija je bez ikakvih problema savladala Andoru, ali je primila gol u gostima. Na kraju je bilo 1:4, Naingolan, de Brujne, Azar iz penala i Depoitr su bili strelci za goste, Lima je bio strelac iz penala za domaće. I Belgijanci su definitivno u Francuskoj, mada to nije ni bilo pitanje pre ovog kola.

Zanimljivo da je Azar promašio jedan penal u ovom meču i to u 78. minutu.

Andora 0

Belgija igra sa Izraelom, Vels dočekuje Andoru, a Bosna putuje na Kipar u poslednjem kolu. kao što vidite tri reprezentacije su u konkurenciji za plasman u baraž.

Ovo je, inače, prvi veliki turnir za Vels još od 1958. godine, ali i prvo Evropsko prvenstvo.

Grupa H

Poznato je da su Italijani već u Francuskoj, pitanje je ko će biti drugi u ovoj grupi. Norvežani su trenutno bliži, ali igraju u poslednjem kolu protiv Italije u gostima.

Hrvati su u preostaloj utakmici savladali Bugarsku sa ubedljivih 3:0 golovima Perišića, Rakitića i Kalinića, a rezultat je komotno mogao da bude i dosta ubedljiviji.

Hrvati su završili meč sa igračem manje pošto je Duje Čop dobio crveni karton pred sam kraj.