Veliko iznenađenje u Francuskoj, poraz PSŽ u drugom kolu!

nedelja 18.08.2019.
23:09

"Sveci" se sapleli u Renu.

EPA-EFE/PETER POWELL

Fudbaleri Rena slavili su pred svojim navijačima protiv aktuelnih šampiona, ekipe Pari sen Žermena, sa 2:1 (1:1).

Poveli su gosti iz prestonice u 36. minutu, strelac je bio iskusni Edi Kavani.

Loša komunikacija u odbrani Rena, jedan od defanzivaca je poslao katastrofalnu loptu ka svom golmanu, Kavani je prvi stigao do nje i doneo prednost "Svecima".

Ipak, bivši fudbaler Milana Mbaje Nijang postiže gol u 44. minutu za 1:1. Odlično se okrenuo u kaznenom prostori rivala i efektno zatresao mrežu.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi nakon samo tri minuta igre u nastavku Ren stigao do prednosti, centaršut Kamavinge, koji glavom u pogodak pretvara del Kastiljo.

Bio je blizu novog pogotka u 55. minutu Nijang, ali je Areola dobro intervenisao.

Nova velika šansa za Ren u 64. minutu, udarac Želana pogodio je stativu.

Usledila je velika prilika za Mbapea u 70. minutu, ali je sa ivice kaznenog prostora tukao pored desne stative.

Do kraja nije bilo ozbiljnijih prilika, pobeda Rena, imaju maskimalan broj bodova nakon dva kola, PSŽ je već doživeo poraz.