Veliki preokret na "Vila parku", imali li VBA odgovor?

subota 11.05.2019.
15:52

Fudbaleri Aston Vile napravili su prvi korak ka plasmanu u finale plej-ofa za plasman u Premijer ligu.

Aston Vila je na svom stadionu slavila protiv ekipe Vest Bromvič Albiona sa 2:1 (0:1) u prvom duelu polufinala doigravanja za plasman u PL.

Gosti su poveli u 16. minutu, strelac je bio bivši napadač Kristal Palasa i Njukasla Dvajt Gejl.

Na odmor se otišlo sa 0:1 za "Begise", usledile su po dve promene na obe strane, ali nije bilo puno prilika.

Upravo je rezervista Hurihejn poravnao rezultat u 75. minutu, Griliš mu je poslao povratni pas na ivicu kaznenog prostora, ovaj je na prvu jako precizno šutirao, Vila je izjednačila.

Samo četiri minuta kasnije, Griliš pada u kaznenom prostoru VBA, sudija pokazuje na kreč.

Odgovornost preuzima fudbaler Čelsija na pozajmici u Vili Temi Ejbraham, koji šalje loptu u mrežu VBA za potpuni preokret.

Gosti su novi peh doživeli u 88. minutu, kada je Dvajt Gejl zbog nesmotrenog prekršaja nad golmanom Vile Stirom zaradio drugi žuti karton i propustiće revanš na "Hotornsu".

Drugi meč u okviru polufinala plej-ofa igraju Derbi kaunti i Lids junajted, "Ovnovi" su domaćini prvog meča, koji je na programu od 18:15h.

Revanš susret između Vile i VBA igra se u utorak od 21h, dok će Lids dočekati Derbi u sredu od 20:45h.