Veliki preokret Arsenala

• Autor: Đorđe Đokić

• 29. januar 2012.

• 19:03

Aston Vila je vodila sa 2:0 na poluvremenu, ali to nije bilo dovoljno. Arsenal napravio veliki preokret. Sanderlend i Midlsboro remizirali i u novom duelu će odlučiti ko će na megdan Tobdžijama.

Arsenal je napravio veliki preokret danas. Posle prvih 45 minuta gubili su sa 2:0, Vila je golovima Benta i Dana stigla do velike prednosti i činilo se da će se plasirati u osminu finala FA Kupa.

U drugih 45 minuta međutim veliki preokret. Za samo 7 minuta stigli su do 3:2, uz dva gola Van Persija sa bele tačke i jedan pogodak Tea Volkota. To je bio i konačan rezultat meča koji je odveo Arsenal u osminu finala FA Kupa.

Arsenal će sačekati na ime protivnika u osmini finala pošto su Sanderlend i Midlsboro remizirali i ponoviće duel 4. kola.

Sanderlend je ugostio Midlsboro. Gosti su poveli preko Robsona, ali je u drugom poluvremenu Kempbel uspeo da spasi domaćina i donese novi meč.

Bivši napadač Mančester junajteda, se ovim golom vratio na teren posle 18 meseci koje je proveo van terena zbog povreda.

Sanderlend - Midlsboro 1:1
Arsenal - Aston Vila 3:2