Velika pobeda Svonsija na Gudisonu

• Autor: Milovan Longinov

• 24. januar 2016.

• 16:23

U 23. kolu Premijer lige, Svonsi je u gostima savladao ekipu Evertona rezultatom 2:1 (2:1).

Frančesko Gvidolin je debitovao na klupi Svonsija i njegov uticaj se još kako osetio u igri ''labudova''.

Svonsi je bolje otvorio meč i poveo u 17. minutu golom Sigurdsona sa bele tačke. Prethodno je Stons vratio kratku loptu do golmana Haurda, koji je u želji da je ispuca oborio Ajua, a sudija opravdano pokazao na belu tačku.

Veliki problem za Roberta Martineza bile su povrede Bešića i Miraljasa koji su morali još u prvom delu igre da napuste teren, a ušli su Kleverli i Pijenar.

Everton je uprkos tome uspeo da dođe do izjednačenja u 26. minutu. Nakon kornera, Beri je zahvatio loptu, a Kork je zakačio i prevario svog golmana Fabijanskog.

Ipak, samo osam minuta kasnije, Aju je doneo novu prednost Svonsiju. Posle asistencije Tejlora, Aju je iskosa sa leve strane gađao prvi ugao, a lopta je na putu do gola zakačila jednog defanzivca Evertona i prevarila Hauarda.

Everton je u drugom delu igre krenuo na sve ili ništa, stvorio je nekoliko ozbiljnih prilika, a najopasniji je bio Đerar Delofeu. Mladi Španac je imao nekoliko prodora i opasnih centaršuteva sa desne strane, ali Lukaku i drugovi nisu danas bili na svom nivou.

Najbolje šanse u nastavku propustili su upravo Lukaku koji je u 86. minutu slabo šutirao glavom sa sedam metara, a potom je iz neposredne blizine pored gola gađap Kolmen.