Velbek srušio hrabri Lester u nadoknadi

• Autor: Boban Filipović

• 14. februar 2016.

• 14:55

'Lisice' povele u finišu prvog poluvremena iz diskutabilno dosuđenog penala, Arsenal izjednačio brojčano nadmoćniji posle sat vremena igre, Ranijerijevi puleni se lavovski barnili do 94. minuta, ali presudio im je Vehresov džoker, oporavljeni Dani Velbek.

Derbi na 'Emiratima' je počeo veoma burno, prvo uzbuđenje zbilo se preg golom Kaspera Šmajhela kada je Oks Čemberlen bio neodlučan da li da centrira ili da šutira.

Potom je zapretio i Aleksis Sančez nakon kornera, ali nije bilo opasnosti po gol 'Lisica'.

Arsenal ima posed, ali Lester konkretniji. Navijači su se zaledili kada se Vardi vidnuo u vazduh i tukao glavom, ali Čeh je bio na visini zadatka.

U jednoj situaciji domaćini su tražili penal kada je lopta pogodila u ruku Kantea, potom je poništen gol Žirua jer je Francuz bio u malom ofsajdu.

Pet minuta pre odlska na odmor Čeh je ponovo vadio kestenje iz vatre, spektakularnom paradom skinuo je fenomenalan udarac najboljeg igrača na terenu u prvom poluvremenu, Ngola Kantea.

Međutim, u poslednjim trenucima prvog poluvremena sudija Etkinson svira penal za Lester. Diskutabilna situacija, bilo je kontakta između Naća Monreala i Džejmija Vardija, arbitar je pokazao na 'kreč'.

Vardi je preuzeo odgovornost i zakucao loptu u mrežu sa bele tačke - 0:1.

Bio je to 19. pogodtak u sezoni vodećeg strelca Premijer lige.

Nakon desetak minuta igre u nastavku gosti su ostali sa desetoricom na terenu, Dani Simpson je u rasponu od pet minuta zaradio dva žuta kartona i ostavio ekipu na cedilu.

Ranijeri je prinuđen da reaguje, vadi iz igre svog najkreativnijeg igrača Rijada Mareza i pojačava defanzivu uvođenjem Vasilevskog.

Brojčano nadmoćnije, 'Tobdžije' su stegle odbruč oko gola Šmajhela i to je dalo rezultat u 70. minutu.

Teo Volkot
je pogodio na asistenciju Žirua deset minuta pošto je ušao u igru umesto Kokelana.

Finiš protiče u apsolutnoj dominaciji Arsenala, 'viktorije' pred golom 'Lisica', šanse se ređaju, pokušavaju Aleksis Sančez, Ramzi, Mertezaker, Velbek, Žiru, još jednom Aleksis, ali Lester se lavovski brani, Šmajhel je činio čuda.

Ipak, u poslednjem minutu nadoknade, Arsenal stiže do trijumfa, Mesut Ozil je izveo prekid, Dani Velbek bio najviši u skoku - 2:1.

Napadač 'Tobdžija'  koji se vratio na teren posle duge i teške povrede kolena izrastao je u junaka derbija, Venger mu je dao šasnu da zaigra od 81. minuta, taj potez 'Profesora' je bio džek-pot, rezervisti su doneli preokret i pobedu posle koje je smanjen zaostatak za današnjim rivalom i liderom na dva boda.