Velbek junak pobede nad Slovenijom na Runijevom jubileju, istorijski bod za San Marino

Autor: Boban Filipović
subota 15.11.2014.
19:54

"Gordi Albion" nastavio silovito u kvalifikacijama za Euro 2016. godine u Francuskoj, ima makismalnih 12 bodova iz četiri odigrana meča, danas na "Vembliju" savladani Slovenci sa 3:1, iako su gosti poveli. U San Marinu senzacionalna "nula".

Beta/AP Photo/Jon Super

Meč Engleske sa Slovenijom najavljivan je kao spektakl zbog stotog nastupa Vejna Runija za državni tim.

"Vaza" kapiten se našao u startnoj postavi i tako postao deveti 'centurion' u istoriji reprprezenatacije Engleske, a svoj zlatni jubilej obeležio je golom.

Međutim, heroj pobede nad "Zmajčekama" večeas na "Vembliju" bio je njegov bivši saigrač iz Mančester Juanjteda, Dani Velbek, koji je dva puta zatresao mrežu Handanoviča.

Prvo poluvreme protklo je bez golova, uzbuđenja su usledila u nastavku.

Igrao se 58. minut kada Slovenija dolazi u vođstvo i to autogolom Džordana Hendersona!

Međutim, kako je krenula sa centra Engleska je izednačila. Boštjan Cesar neoprezno startuje u svom šesnaestracu, sudija Benkerensa nema dilemu, pokazuje na belu tačku, loptu na 'kreč' stavlja, a ko drugi, do Vejn Runi i rezultat je poravnat.

Britain England Slovenia Soccer

A onda kreće šou Danija Velbeka.

Letošnje pojačanje Arsenala se najpre u 66. minutu najbolje snalazi pred golom gostiju posle velike gužve i ne baš najsrećnijim udarcem dovodi Englesku u vođstvo.

Sedam minuta kasnije Rahim Sterling odlično upošljava Velbeka, koji rutinski, po drugi put trese Handanovićevu mrežu  za 3:1 i tako izbija na čelo liste strelaca ovih kvalifikacija sa pet postignutih podogaka i vodi "Gordi Albion" ka Francuskoj.

Golove pogledajte OVDE.

U istoj ovoj grupi, grupi E, San Marino je na svom terenu osvojio istorijski od protiv Estonije! Na tom meču nije bilo golova.

Ovo je privu put u istoriji da San Marino nije primio gol od kako igra kvalifikacije za EP i prvi put u istoriji da je ova reprezentacija uspela da ostane neporažena.

Od 20:45 sastaju se Švajcarska i Litvanija.