Vaterpolo u derbiju Barselone, Pike sprečio prvi poraz!

• Autor: Milovan Longinov

• 04. februar 2018.

• 18:05

Da li je moguće da se igralo po onome?!

Fudbaleri Espanjola i Barselone remizirali su rezultatom 1:1 (0:0) u gradskom derbiju 22. kola Lige Primere.

U izuzetno teškim uslovima, na natopljenom terenu, bilo je gotovo nemoguće igrati što je uticalo na obe ekipe.

Espanjol je poveo golom Đerara Morena, a izjednačio je Pike 10 minuta pre kraja i tako Barsu ostavio jedinom neporaženom ekipom u Primeri.

Ernesto Valverde je iznenadio izborom igrača, pošto je odlučio da odmori Lionela Mesija, Albu, Roberta i Rakitića.

U prvih 45 minuta viđena je po jedna dobra prilika na obe strane, Kutinjo je u 22. minutu raspalio po lopti, ali je prečka sačuvala domaće.

Nekoliko minuta kasnije, na drugoj strani je na sličan način pokušao Baptistao, ali je Ter-Štegen zaustavio njegov udarac.

U drugom poluvremenu, Valverde je u 58. minutu odlučio da napravi dvostruku izmenu, ušli su Mesi i Roberto umeto Alkasera i Semeda, dok je Kike Sančez Flores uveo veterana Serđa Garsiju i to se ispostavilo kao pravi potez.

U 66. minutu, Garsija je centrirao sa desnog boka, a Đerar Moreno glavom matirao Ter-Štegena za 1:0.

Barsa je morala da krene na sve ili ništa, ali je kiša padala sve više i lopta se jedva kretala po terenu.

Espanjol je nekim čudom ostao sa 11 igrača 15 minuta pre kraja, kada je Garsija stravično uklizao Umtitiju, ali je dobio samo žuti karton.

A onda je Đerar Pike, najomrženiji igrač na ovom stadionu, posle kornera Lionela Mesija glavom pogodio za 1:1 na 10 minuta pre kraja.

U finišu je došlo do brojnih sukoba i tenzija, prvo su u okršaj ušli Moreno i Pike, strelci pogodaka, a potom je kapiten Espanjola Sančez, inače dete Barselone, bukvalno išutirao Mesija u želji da ga spreči u solo akciji.

Sve u svemu, Barsa je na ovom terenu, osvojila veliki bod i može da bude zadovoljna ovim ishodom.