Vaterpolo u derbiju Barselone, Pike sprečio prvi poraz!

nedelja 04.02.2018.
18:05

Da li je moguće da se igralo po onome?!

EPA-EFE/ALBERTO ESTEVEZ

Fudbaleri Espanjola i Barselone remizirali su rezultatom 1:1 (0:0) u gradskom derbiju 22. kola Lige Primere.

U izuzetno teškim uslovima, na natopljenom terenu, bilo je gotovo nemoguće igrati što je uticalo na obe ekipe.

Espanjol je poveo golom Đerara Morena, a izjednačio je Pike 10 minuta pre kraja i tako Barsu ostavio jedinom neporaženom ekipom u Primeri.

Ernesto Valverde je iznenadio izborom igrača, pošto je odlučio da odmori Lionela Mesija, Albu, Roberta i Rakitića.

U prvih 45 minuta viđena je po jedna dobra prilika na obe strane, Kutinjo je u 22. minutu raspalio po lopti, ali je prečka sačuvala domaće.

Nekoliko minuta kasnije, na drugoj strani je na sličan način pokušao Baptistao, ali je Ter-Štegen zaustavio njegov udarac.

U drugom poluvremenu, Valverde je u 58. minutu odlučio da napravi dvostruku izmenu, ušli su Mesi i Roberto umeto Alkasera i Semeda, dok je Kike Sančez Flores uveo veterana Serđa Garsiju i to se ispostavilo kao pravi potez.

U 66. minutu, Garsija je centrirao sa desnog boka, a Đerar Moreno glavom matirao Ter-Štegena za 1:0.

Barsa je morala da krene na sve ili ništa, ali je kiša padala sve više i lopta se jedva kretala po terenu.

Espanjol je nekim čudom ostao sa 11 igrača 15 minuta pre kraja, kada je Garsija stravično uklizao Umtitiju, ali je dobio samo žuti karton.

A onda je Đerar Pike, najomrženiji igrač na ovom stadionu, posle kornera Lionela Mesija glavom pogodio za 1:1 na 10 minuta pre kraja.

U finišu je došlo do brojnih sukoba i tenzija, prvo su u okršaj ušli Moreno i Pike, strelci pogodaka, a potom je kapiten Espanjola Sančez, inače dete Barselone, bukvalno išutirao Mesija u želji da ga spreči u solo akciji.

Sve u svemu, Barsa je na ovom terenu, osvojila veliki bod i može da bude zadovoljna ovim ishodom.

01:59

A šta je mogao da uradi? Da prekine meč, pa da se ljudi pitaju zašto se odložena utakmica Barse igra za 2 dana, a Realova se nije odigrala ni do dan danas? I neće se ni odigrati do završetka prvenstva, jer kao ni prošle sezone sigurno 'nema slobodnih termina' iako je Real ispao iz KK. :D Samo što je sva prilika da ove, za razliku od prošle sezone ta utakmica neće odlučivati o tituli, ali ipak da se za svaki slučaj to ostavi za kraj. :D

21:15

Polako bre,da mi osvojimo ova dva domaca.A u LS sta nam Bog da (Daleko od toga da smo favoriti).

12:14

Ima nekoliko timova koji su jaci od nas,ne samo PSG.

19:39

Kakvi uslovi, još je i dobro da se niko nije povredio.

19:35

Da Pique nije izveo maj geri prilikom gola Espanjola ne bi ni imao šta da sprečava, jer je Barsa imala bod i pre njegove egzibicije u svom šesnaestercu. :D

19:29

Cim je poceo Ter Stegen da se dodaje sa odbrambenima i da ceka da mu protivnicki napadaci na metar pridju, videlo se da ce biti belaja. Kontam ja lik je pun samopouzdanja, jedan je od najboljih golmana na svetu, ali sine po onoj njivi po kojoj lopta ne odskace ti navlacis protivnike na svoju polovinu. Ironicno, gol je primio posle duge lopte u 16 bas onako kako je trebalo da je ispuca sto dalje od gola. Stavise, u oba slucaja golovi su pali posle centarsuta, data su glavom, a golmani su imali lopte na ruci. Drugacije nije ni moglo biti s obzirom da su mesto trave gazili po potoku.

Rise up
19:24

Kad se sve sabere bod i bez nekih povreda ovo je dobar ishod za Barselonu. Mogao je mec slobodno da bude prekinut kakav je teren bio haos.

P. S.
19:18

Ne samo loš već i izuzetno neinteligentno odigran meč sa obzirom na šta je ličio teren i da je utakmica protiv mesara na njihovom terenu meč visokog rizika. Sa ovakvim pristupom igri, Piqueom i Dinjem na terenu remi je maksimum što je Barsa mogla da izvuče. A to isto su na ovakvom terenu mogli i sa Barsom B, bez rizika da mesari pošalju u bolnicu nekog od ključnih igrača Barse. Kutinju će ipak trebati neki period da se privikne ne toliko na igru Barse koliko na činjenicu da u Primeri defanzivci stoje mnogo bliže protivniku nego u PL, te da ima mnogo manje slobodnog prostora i da mora brže sa loptom što god da je zamislio. Ako je Messi uopšte trebao da igra ovu utakmicu svakako je bolje da je igrao prvo poluvreme, dok su uslovi za igru bili kako-tako podnošljivi.

V84
19:18

Ovo nije fudbalski teren predvidjen za razne meteoroloske uslove, ovo je svinjski brlog. Sredina terena vec u kraju prvog poluvremena izgledala je idealno za sadjenje pirinca. dobro je i prosla barsa...

19:17

Nema svrhe bilo sta komentarisati s obzirom na vremenske uslove.

mladenq_
19:16

Klasicna smecarska igra igraca Espanjola. Valverde vise srece nego sto je tezak, jezivi uslovi za igru.

Lecter
19:14

Nemoguci uslovi za igru.Jos jednom se dokazalo kada odmore malo Mesi,Alba i Roberto da je Barsa sto se tice ofanzive osakacena.Nakon njihovog ulasaka konacno su poceli napadi sa boka dje ima najmanje vode jer prije toga se islo na silu kroz sredinu punu lokvi.Dinju treba zabraniti da se bavi fudbalom.Pike je isto bio los ali se iskupio golom.Espanjol uvijek igra sa Barsom kao da je finale lige sampiona teska utakmica i danas.

Rasel Krou
19:14

Kako je Pike ovu utakmicu prosao bez kartona, to samo sudija zna!

Tata Messi
19:13

Steta za Kutinja zbog one precke.Nisu nesta posebno odigrali.Idemo dalje.

F. C. B.
19:13

Sta rade mesari iz Espanjola. Klepaju se koliko mogu i jos se ljute. Udaraju iz sve snage, vuku, cupaju koliko mogu. Umtiti zamalo bez nogu osta. Prljavije ekipe odavno nisam gledao. A komentator sa Sk je posebna prica. Koliko pristrasnosti i navijanja za Espanjol. Citavu utakmicu blati Coutinha i Piquea, da je to za nepovjerovati. Ajde sto je pique uopsteno kontroverzna licnost, ali da bude kriv sto ga ovi udaraju, e to to je vec posebna dimenzija prenosa utakmice. Sve u svemu jadno.

World is.... REAL
19:19

Jadno? Jadno je to sti Pike nije dobio zuti karton a trebao je za 5 min dva puta da dobije. A ako je po tebi Kutinjo za hvalu za danasnji mec onda svaka cast. Jako lose odigrao, najmanje 5 puta izgubio loptu u prvom delu.

F. C. B.
02:46

Ne govorim o tome da li je Pique trebao da dobije zuti ili ne. Vec sam rekao da je kontroverzna licnost, ali komentator je minipum 10 puta govorio o Piqueovom privatnom zivotu, pokusavajuci da ga ocrni, sto je u najmanju ruku neprofesionalno. Coutinho je odigrao los mec, ali nije potrebno to 10 puta naglasiti. U prevodu mu je krivo sto je Barca dovela takvo pojacanje, pa ajde da ja ipak dokazem da je on obican prosjek nista vise, tako sto cu non stop da ponavljam kako osim precke nije nista drugo uradio. Rakitic svaku slabo igra pa se ne sjeti da ga pomene.

Ali baba
19:47

Isto mišljenje imamo

Stefoon
19:12

Bolje se nije ni moglo po ovakvom terenu.

Ali baba
19:12

Rezime. Sudija katastrofalan!!! Čim pola ne može da tupne od zemlje utakmica se prekida, nije mi jasno šta je sudija pokušao danas sa ovom utakmicom. Bilo je nemoguće igrati po ovom vremenu i vrlo opasno od povreda, jer igrači espanjola kao da su dobili odobrenje da mogu da ruše sve pred sobom. Zaslužili su minimum dva crvena kartona. Pretrnuo sam kada sam video ludački start serhia garsie nad umtitijem, sa dve noge, otvorenim kramponima i pri onoj brzini. Komentator na sport klubu u najmanju ruku skandalozan!!! Nepristrasno i objektivno komentarisanje mu nije poznato, neću dalje trošiti reći. Dobro je da se niko nije povredio...

mladenq_
19:20

Pretpostavljam da se radi o Viskovicu. Ja sam zbog te amebe prestao da pratim Barsu na SK-u. Savjet za tebe i sve ostale koji nisu pretjerano voljni da slusaju tog indijanca, skines AcePlayer i pre svake utakmice odes na reddit soccer streams, tamo nadjes link za taj AcePlayer za tu konkretnu utakmicu, i gledas Barsu u HD-u bez Viskovica da ti gadi gledanje.

mladenq_
03:15

@P.S. Took a lucky shot!:D

Shang Tsung
20:50

Bio je Ivan Loncarevic i normalno je komentarisao-Pike je pre meca potcenjivackim komentarima prema Espanjolu kao klubu izazvao frku, kao covek koji obozava to da radi,tako da mrznja prema njemu je razumljiva od igraca Espanjola,uzgred.

P. S.
20:37

Kako si pogodio? :O :D

zdenkomen
19:12

Možda samo izgleda da je Barsa izgubila bodove ali nerešeno je ipak pravedan rezultat. Uslovi za igru nikakvi, najvažnije da nisu izgubili na strani. Sreća pa niko nije stradao na obe strane. Kod kuće se mora pobeđivati i to je put do titule.

LuckyStrike
19:11

Trebali su da odloze utakmicu.. to su skoro pa ne moguci uslovi za igru bili...