Vardi vodio Lester do pobede u istorijskoj noći na King Paueru!

subota 07.05.2016.
20:23

Fudbaleri Lestera na pravi način su proslavili titulu pred svojim navijačima pošto su na svom King Pauer stadionu savladali ekipu Evertona rezultatom 3:1 (2:0) u pretposlednjem kolu Premijer lige.

BETA/AP Photo/Scott Heppell

Danas je King Pauer ispisao istoriju, u prelepoj atmosferi, Andrea Bočeli je otvorio program uoči početka utakmice i dobio ovacije, a potom je na scenu stupio tim Klaudija Ranijerija.

Već u petom minutu, fantastični Vardi je iskoristio asistenciju Kinga i sa pet metara pogodio mrežu za 1:0.

U 33. minutu asistent kod prvog gola King je pogodio za 2:0 i tim rezultatom otišlo se na odmor.

U 65. minutu, Vardi je postigao svoj drugi pogodak, ovaj put sa bele tačke, a samo šest minuta kasnije je bio neprecizan iz penala pošto je promašio okvir gola.

Konačnih 3:1 postavio je Kevin Miraljas u 88. minutu.

Lester sada ima 10 bodova više, ali i meč više od Totenhema, međutim rezultati i bodovna razlika više nisu bitni, pošto su ''lisice'' osvojile istorijsku titulu.

U poslednjem kolu, Lester gostuje Čelsiju.