Vardi rastužio "Gudison"!

utorak 01.01.2019.
15:26

Fudbaleri Lestera su se brzo oporavili od poraza u minulom kolu, pa su 2019. godinu otvorili pobedom.

Beta/Peter Byrne/PA via AP

Everton je u premijernom meču PL u novoj godini dočekao Lester siti, a gosti su odneli ceo plen sa "Gudisona", bilo je 0:1 (0:0).

U prvom delu nije bilo golova, sjajno šansu da prednost donese domaćoj ekipi propustio je Džondžo Keni u 20. minuut, tukao je sa ivice kaznenog prostora, ali je pogodio desnu stativu.

U nastavku, nakon 15ak minuta igre, Majkl Kin pravi grešku na svojoj polovini, Pererira dolazi do lopte i odmah proigrava Vardija, koji beži odbrani i efektnim udarcem matira Pikforda za 1:0.

Nije Everton uspevao da stvori ozbiljniju priliku u nastavku, mmogao je Megvajer u 83. minutu da otkloni sve sumnje, ali je njegov pokušaj glavom otišao preko gola rivala.

Na kraju pobeda Lestera, koji tako na najbolji način otvara 2019. godinu, Everton danas nije bio na očekivano nivou.