utorak 07.07.2020.
23:17

Interesantan meč na "Emirejtsu".

EPA-EFE/Shaun Botterill/NMC/Pool

Fudbaleri Arsenala dočekali su Lester u 34. kolu Premijer lige, susret na "Emirejtsu" završen je bez pobednika, rezultatom 1:1 (1:0).

Gosti su prvi pripretili, igrao se 12. minut, Iheanačo se našao u idealnoj poziciji nakon majstorskog pasa Vardija, ali je Martinez sjajnom intervencijom sačuvao mrežu.

A onda, 21. minut, Saka pronalazi Obamejanga, a Gabonac put do mreže "Lisica". Bio je to njegov 20. gol ove sezone u PL i 12. asistencija za Saku u svim takmičenjima.

Bilo je puno prilika za domaćina do kraja prvog dela, najpre je Šmajhel zaustavio Saku u situaciji jedan na jedan, potom je odbranio i pokušaje Lakazeta i Beljerina.

Iheanačo je postigao gol za 1:1 u 36. minutu, ali je on poništen zbog faula.

Nova prilika za Lakazeta samo tri minuta kasnije, ali Šmajhel ponovo na visini zadatka.

Baner

Otišlo se na odmor sa 1:0, u 52. minutu odličan pokušaj Luiza iz slobodnog udarca, ali ponovo sjajni Šmajhel.

Iheanačo je imao novu šansu samo par minuta kasnije, ali je traljavo šutirao, pa Martinez nije imao problema.

Lakazet je u 68. minutu zatresao mrežu rivala, ali je njegov pogodak ipak poništen zbog ofsajda.

A onda 75. minut, neoprezan start Edija Nketije na sredini terena, sudija Kavana je gledao snimak i odlučio da napadaču "Gunera" nakon oko jednog minuta provedenog na terenu pokaže crveni karton.

Krenula je totalna ofanziva Lestera, koju golom u 84. minutu kruniše Vardi. Odličan prizeman centaršut Greja, lopta je stigla do najboljeg strelca lige, koji se po 22. put upisali u listu strelaca u PL ove sezone.

Do kraja nije bilo promene rezultata, bitan bod za Lester u borbi za Ligu šampiona.