VAR kaže - Penal i nije ruka za Real, jeste ofsajd za Sosijedad = Madriđani lideri!

• Autor: Milovan Longinov

• 21. jun 2020.

• 23:55

Još jedna utakmica koja će izazvati ogromnu polemiku, ali Real Madrid je od večeras novi lider La Lige.

Real je pobedio u gostima ekipu Real Sosijedada rezultatom 2:1, ali ovaj meč obeležile su sporne odluke sudija u korist Madriđana.

Recimo da je i danas u centru pažnje bio VAR, koji je sve tri odluke doneo u korist Madriđana.

Najpre penal, koji je bio ispravna odluka, a iskoristio ga je Serhio Ramos na samom početku drugog poluvremena.

Ipak, ubrzo je nastao opšti haos na terenu. Ramos je morao da izađe zbog povrede, dok je na drugoj strani ušao Adnan Januzaj koji je uneo živosti u igru domaćih.

Upravo je Belgijanac postigao pogodak sa distance, slavlje je počelo, ali je glavni sudija podigao ruku i signalizirao ofsajd!

Naime, Mikel Merino koji je stajao na putanji lopte, navodno zasmetao Tibu Kurtoi, iako se on nije ni pomerio niti na bilo koji način uticao ni bio toliko blizu lopti.

Domaći su grmeli na sudiju, koji nije promenio svoju odluku, a još zanimljivije - nije ni pogledao snimak iz sobe.

I u svom tom haosu, minut kasnije, Real daje drugi pogodak posle nove sporne situacije. Strelac je bio KArim Benzema, ali su domaći tražili igranje rukom. Francuz je prihvatio loptu ramenom, tj. pogledajte na fotografiji ispod kojim delom tela. Sudija je procenio da je sve regularno - 0:2.

Benzema

Sosijedad se nije predavao, u 83. minutu Mikel Merino se "osvetio" za ofsajd i postigao regularan pogodak.

Domaći su do kraja pokušavali, Real se povukao i čuvao rezultat i uspeo je u tome.

Madriđani su sada ponovo lideri na tabeli, iako imaju isti broj bodova, ali i bolji međusobni duel.

Do kraja je ostalo još devet utakmica, ali je jasno da je sada sve na strani Real Madrida.